14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Chuliganów nie uspokoiła obecność policjantów. Zaatakowali funkcjonariuszy

BartoszyceChuliganów nie uspokoiła obecność policjantów. Zaatakowali funkcjonariuszy
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzech mieszkańców gminy Bartoszyce trafiło do aresztu na 3 miesiące. Tak zakończyły się ich chuligańskie wybryki, które rozegrały się w jednej spod bartoszyckiej miejscowości. Zaczęło się od kradzieży skutera klientowi miejscowego sklepu, doszło też do pobicia mężczyzny i gróźb pozbawienia go życia. Chuliganów nie uspokoiła obecność wezwanych na miejsce policjantów. Mężczyźni dopuścili się czynniej napaści i gróźb wobec policjantów, a ponadto uszkodzili dwa radiowozy. Wszyscy zostali zatrzymani, każdy z nich usłyszał zarzuty kilku przestępstw i na wniosek policji i prokuratury Sąd Rejonowy w Bartoszycach postanowił o ich aresztowaniu. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

reklama

W piątek (19.08.2022r.) wieczorem w jednej z miejscowości w gminie Bartoszyce doszło do szeregu przestępczych, chuligańskich zdarzeń. Trzech mieszkańców tej miejscowości w wieku od 21 do 37 lat w trakcie mijającego tygodnia usłyszało od 5 do 9 zarzutów i zostało aresztowanych na 3 miesiące.

W Iławie zaczyna działalność skład węgla Polskiej Grupy Górniczej

Cała sprawa zaczęła się od kradzieży skutera klientowi miejscowego sklepu. Jednoślad zabrał 26 – latek, a następnie go porzucił. Protest właściciela skutera spotkał się z agresją nie tylko ze strony 26 – latka, ale też jego 2 kolegów. We trzech pobili mężczyznę, znieważyli go i grozili mu śmiercią. Agresorów nie uspokoił przyjazd policjantów, mężczyźni dopuścili się czynnej napaści na policjantów i gróźb pozbawienia ich życia. 21 – latek kopnął w lusterko policyjnego radiowozu, a jego 37 – letni rzucił ciężkim przedmiotem w kolejne służbowe auto. Wszyscy uciekli z miejsca zdarzenia.

reklama

26 – latek został zatrzymany jeszcze w piątek, 37 – latek następnego dnia, a 21 – latek w środę 24.08.br. Mieszkańcy gminy Bartoszyce usłyszeli po kilka zarzutów. 37 – latkowi prokurator przedstawił 5 zarzutów, tj. czynnej napaści na policjantów, pobicia, gróźb karalnych i znieważenia 39 – latka i umyślnego uszkodzenia policyjnego radiowozu.

W wyniku nagłego wtargnięcia zwierzyny leśnej straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo

26 – latek usłyszał 6 zarzutów, tj. czynnej napaści na policjantów, pobicia, gróźb karalnych i znieważenia 39 – latka oraz krótkotrwałego użycia skutera i kierowania nim w stanie nietrzeźwości i na sądowym zakazie.

reklama

21 – latek usłyszał aż 9 zarzutów. tj. czynnej napaści na policjantów, pobicia, gróźb karalnych i znieważenia 39 – latka i umyślnego uszkodzenia policyjnego radiowozu oraz uszkodzenia ciała innego mężczyzny, znieważenia go i uszkodzenia mienia, których mężczyzna dopuścił się w czerwcu br. Wszyscy mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im nawet do 10 lat za kratami.

Chuliganów nie uspokoiła obecność policjantów. Zaatakowali funkcjonariuszy

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×