3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Pijany 19-latek uciekał przed olsztyńską policją na skuterze. Skończył na ziemi

OlsztynPijany 19-latek uciekał przed olsztyńską policją na skuterze. Skończył na ziemi
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Każdy kierowca podejmujący się jazdy w stanie nietrzeźwości musi mieć świadomość, że dopuszcza się poważnego przestępstwa. Ucieczka przed patrolem policji, również nie jest dobrym rozwiązaniem, gdyż także jest to traktowane jako przestępstwo. Zaczęło się od tego, że 19-letni kierujący nie założył kasku ochronnego na głowę w trakcie jazdy, a skończy się tłumaczeniem przed sądem za kolejne przewinienia.

reklama

W środę (24.08.2022) w miejscowości Bartołty Wielkie policjanci zauważyli kierowcę skutera, który nie posiadał kasku ochronnego założonego na głowie w trakcie jazdy. Policjanci podjęli się kontroli mężczyzny, lecz pomimo wydawanych sygnałów dźwiękowych i świetlnych jednoślad nie zatrzymał się. Uciekający mężczyzna stwarzał bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad jednośladem i upadł na ziemie. Kierującym okazał się 19-letni mieszkaniec powiatu olsztyńskiego, a w swoim organizmie miał prawie 1 promil alkoholu. Ponadto mężczyzna poruszał się pojazdem niedopuszczonym do ruchu oraz bez aktualnej polisy OC. 19-latek za swoje przewinienia odpowie już przed sądem.

Mężczyzna odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 19-latek nie uniknie również odpowiedzialności za popełnione wykroczenia drogowe.

Łódzki adwokat od "trumien na kółkach" oskarżony po wypadku, w którym zginęły dwie kobiety

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×