9 C
Olsztyn
poniedziałek, 3 października, 2022
reklama

Naprawdę to robili? Olsztyńscy policjanci zatrzymali małżeństwo

OlsztynNaprawdę to robili? Olsztyńscy policjanci zatrzymali małżeństwo
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci zatrzymali małżeństwo podejrzane o szereg oszustw metodą „na policjanta”, do których doszło od czerwca do sierpnia tego roku na terenie Olsztyna. Wartość strat wyniosła blisko 130 tysięcy złotych. Para usłyszała już zarzuty. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

reklama

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie oraz z innych jednostek Policji doprowadzili do ustalenia tzw. odbieraków – osób mających związek z szeregiem oszustw na terenie Olsztyna. Jest to efekt intensywnych, konsekwentnych i skrupulatnych działań śledczych skutkujących rozpracowaniem i zatrzymaniem przestępców, którzy wykorzystując nadmierną ufności i dobre serce seniorów niejednokrotnie pozbawiali ich oszczędności całego życia. 54-latka i 52-latek zostali zatrzymani w poniedziałek (22.08.2022) na gorącym uczynku podczas próby odebrania pieniędzy od seniorki oszukanej metodą „na policjanta”. Oboje trafili do policyjnego aresztu.

Straciła 60 tys. zł. Do kobiety zadzwonił mężczyzna, przedstawiając się jako pracownik banku, w którym miała konto

W trakcie czynności wyszło na jaw, że małżeństwo ma związek z podobnymi przestępstwami od czerwca do sierpnia 2022 roku. Za każdym razem działanie przestępców było bardzo podobne. Oszuści dzwonili do seniorów i podszywali się za policjantów. Następnie przekonywali pokrzywdzonych, że uczestniczą w policyjnej akcji i muszą przekazać swoje oszczędności, które są zagrożone. Ostatecznie gotówka czy biżuteria trafiała do tzw. odbieraków. W ten sam sposób zostało oszukanych 6 osób. Łączna wartość strat to blisko 130 tysięcy złotych. Policjanci odzyskali część skradzionej gotówki.

reklama

54-latka i 52-latek na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszeli 6 zarzutów oszustwa. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. W czwartek (25.08.2022) sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej Olsztyn-Południe zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy.

Mieszkanka Olsztyna oszukana przez "marynarza" na 2 tys. Euro
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama