-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zamieszkaj w Olsztynie – mieście, które docenił sam Kopernik

Materiał zewnętrznyZamieszkaj w Olsztynie – mieście, które docenił sam Kopernik

To właśnie w Olsztynie Kopernik rozpoczął pracę nad swym fundamentalnym dziełem „O obrotach sfer niebieskich”. W mieście tym już od lat panują warunki sprzyjające nauce i odkryciom – zarówno tym naukowym, jak i codziennym. Warto odkryć Olsztyn na nowo i przekonać się, że to dobre miejsce do życia.

Olsztyn stawia na rozwój na wielu płaszczyznach

reklama

Nowe inwestycje mieszkaniowe to tylko jeden z wielu aspektów, które składają się na rozwój Olsztyna. Miasto stawia silny nacisk na rozwój infrastruktury i komunikacji miejskiej. Aktualnie trwają prace nad torowiskiem, które połączy Pieczewo z Olsztynem Głównym. Kolejną ważną inwestycją jest budowa miejskiej elektrociepłowni oraz rozbudowa hali widowiskowej Urania.

Wspomnianym inwestycjom towarzyszy równoczesna realizacja wielu nowych budynków mieszkalnych. Jak wskazuje Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl, tylko podczas pierwszych pięciu miesięcy 2022 roku w Olsztynie rozpoczęły się budowy aż 396 mieszkań.

W Olsztynie można zamieszkać wśród zieleni

reklama

Coraz więcej osób, które kupują nieruchomości, kieruje się już nie tylko ich lokalizacją względem centrum miasta, miejsca pracy lub szkoły, ale też tym, czy okolica jest cicha, spokojna i zielona. Bliskość terenów rekreacyjnych staje się coraz istotniejszym czynnikiem decyzyjnym, a pod tym względem Olsztyn ma wiele do zaoferowania.

Nieoczekiwany koniec Tyrolskiej. Piekarnię za 300 tys. zł zrównano z ziemią

Stolica województwa warmińsko-mazurskiego może poszczycić się licznymi jeziorami, parkami i lasami, które są niemal na wyciągnięcie ręki. To właśnie w Olsztynie mieści się największy las miejski w Europie, który liczy ponad 1400 hektarów – to aż czterokrotnie większa powierzchnia zielona niż nowojorskiego Central Parku. Choć Olsztyn jest miastem sprzyjającym rekreacji w zielonym otoczeniu, w przyszłości będzie jeszcze bardziej zadrzewione – do końca 2023 roku w mieście zostanie posadzonych 2800 nowych drzew, krzewów i bylin.

Nowe inwestycje deweloperskie na mapie Olsztyna

reklama

Osoby pragnące zamieszkać w rozwijającym się, a jednocześnie zielonym i spokojnym Olsztynie, mają do wyboru wiele ofert i to zarówno z rynku wtórnego, jak i pierwotnego. Portal RynekPierwotny.pl opracował ranking najciekawszych i najpopularniejszych inwestycji deweloperskich – warto zwrócić uwagę na trzy pierwsze miejsca.

Konkurencję zdeklasowała inwestycja Warmiński Port, która zlokalizowana jest nad jeziorem Ukiel. Od osiedla do pobliskich akwenów wodnych prowadzić będą wygodne ścieżki spacerowe, które otoczone będą nasadzeniami roślinnymi. Nad brzegiem jeziora, w ramach inwestycji, wykonana zostanie plaża z łagodnym zejściem do wody.

Protest przeciwko budowie wielkiego centrum dystrybucyjnego Lidla pod Olsztynem

Drugie miejsce w rankingu przypadło Villi Symfonia, która ulokowana jest zaledwie kilometr od centrum miasta, a jej otoczenie jest wyjątkowo atrakcyjne. W pobliżu znajdują się bowiem liczne parki. Na terenie inwestycji powstanie rowerownia.

Trzecie miejsce na podium zajął projekt Nowy Zator, który ulokowany jest w odległości około dwóch kilometrów od centrum. Z okien budynków widoczny będzie ratusz, katedra i Stare Miasto. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o wyróżnionych inwestycjach i o innych projektach, zajrzyj na stronę: https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/olsztyn/ocena-q2-2022/.

Zamieszkanie w Olsztynie to ciekawa propozycja dla wszystkich spragnionych wygody, spokoju i łatwego dostępu do terenów zielonych i rekreacyjnych. Za metr kwadratowy mieszkania trzeba tu zapłacić średnio 7944 złote, a mieszkania mają średni metraż na poziomie 64 metrów kwadratowych. Ważne dla kupujących jest to, że liczba ofert nieruchomości na sprzedaż z rynku pierwotnego jest bardzo wysoka – w ubiegłym miesiącu było ich niemal 400.

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Andrzej
28 sierpnia 2022 19:06

Kopernik docenił a grzymowicz zniszczył

Gosia
25 sierpnia 2022 22:58

Olsztyn ma wiele wad ale i bezsprzecznie wielkie zalety. Są one znane od dawna i jest m in. doskonałe warunki do życia/mieszkania dla emerytów… liczne działki pod nieruchomości – peryferyjne dzielnice, miasto czyste, bez zanieczyszczeń, suuper klimat (sanatoryjny), wiele tlenu w powietrzu (las) doskonała woda… atrakcje relaksu dla staruszków i miasto o niewielkiej powierzchni z łatwości szybkiego dotarcia do każdego miejsca… liczne obiekty NFZ gwarantujące dostęp do lekarza podobnie do kościoła… itd… itp. I to wszystko to zaleta zachęcająca do ucieczki na emeryturę do tej „Florydy”. Tylko Miasto powinno to zauważać, doceniać i wspierać… ułatwiać imigrację.

Popularne

W Olsztynie powstaje nowe centrum handlowe