Olsztyn
środa, 24 kwietnia, 2024

Srebrny medal dla zawodników Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych

OlsztynSrebrny medal dla zawodników Olsztyńskiego Klubu Sportów Wodnych

Kajakarze, Jakub Stepun i Bartosz Grabowski, reprezentujący Olsztyński Klub Sportów Wodnych, zdobyli srebrny medal mistrzostw Europy w konkurencji K2 200 m w Monachium, przegrywając tylko o 0,011 sekundy z Włochami. Na trzecim miejscu uplasowali się Litwini. Finał był niezwykle zacięty, a o kolejności decydował fotofinisz, a różnice między pierwszą trójką wynosiły tysięczne sekundy.

Stepun i Grabowski to już szósty medal, który zdobyli dla Polski w ramach tych zawodów. W piątek wicemistrzynie Europy zostały Justyna Iskrzycka i Katarzyna Kołodziejczyk w konkurencji K2 1000 m. W sobotę na mecie pierwsze miejsce zajęły Karolina Naja i Anna Puławska, a trzecie Julia Walczak i Sylwia Szczerbińska. W jedynce na 200 m brązowy medal zdobyła Marta Walczykiewicz, natomiast Oleksii Koliadych w jedynce na 200 m wywalczył brązowy medal w konkurencji kanadyjkarzy.

Po południu zostaną jeszcze rozegrane finały na dystansie 5000 m, w których udział wezmą dwaj reprezentanci Polski.