-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

23–latek na podstawie danych osobowych swojej dziewczyny brał pożyczki gotówkowe, bo chciał sobie kupić bmw

Iława23–latek na podstawie danych osobowych swojej dziewczyny brał pożyczki gotówkowe, bo chciał...

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 – takie zarzuty usłyszał 23 – latek. Mężczyzna na podstawie danych osobowych swojej dziewczyny brał pożyczki gotówkowe bo chciał sobie kupić bmw. Wszystko wyszło na jaw, kiedy zaczęły przychodzić wezwania do zapłaty.

reklama

Iławscy policjanci zostali poinformowani o oszustwie. Okazało się, że sprawca wykorzystując dane osobowe swojej dziewczyny, składał za pomocą witryn internetowych wnioski o pożyczki gotówkowe wprowadzając w błąd co do tożsamości faktycznej osoby składającej wniosek, a także co do zamiaru wywiązania się z zawieranej umowy w zakresie jej spłaty. Jak ustalili policjanci suma wszystkich pożyczek to 3000 złotych. Funkcjonariusze przeprowadzili postępowanie, przesłuchali świadków, a także zgromadzili materiał dowodowy. W środę (17.08.2022r.) policjanci przedstawili 23-latkowi 5 zarzutów oszustwa, do których się przyznał. Jak się okazało mężczyzna potrzebował pieniędzy na zakup bmw, dlatego brał pożyczki.

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna

Teraz mieszkaniec gminy Iława ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Bartek 🌈🏳️‍🌈
21 sierpnia 2022 18:03

Typowy upośledzony sebix

Popularne

Ponad 270 tys. zł straciła 63-latka z Olsztyna