13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Ta para do perfekcji opanowała robienie zakupów bez płacenia za towar

MrągowoTa para do perfekcji opanowała robienie zakupów bez płacenia za towar
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W czerwcu i lipcu br. na terenie powiatu grasowała parka, która do perfekcji opanowała robienie zakupów bez płacenia za towar. Mrągowscy policjanci dzięki wielu godzinom, a nawet dniom żmudnej pracy operacyjnej ustalili ich dane. Już usłyszeli zarzuty.

reklama

Mrągowscy kryminalni od czerwca pracowali nad sprawami kradzieży, do których doszło w czerwcu i lipcu tego roku (2022r.) na terenie powiatu. Zaczęło się od zawiadomienia sprzedawczyni sklepu w Mikołajkach, która poinformowała, że 16.06.2022r. kobieta i mężczyzna ukradli odzież na kwotę 650zł.

Potem w lipcu do Komisariatu Policji w Mikołajkach zgłosiła się kolejna osoba zawiadamiając, że 19.07.2022r., ze sklepu w którym pracuje skradzione zostało obuwie na kwotę 940zł. Z jej relacji wynikało, że do sklepu weszli kobieta z mężczyzną. Mężczyzna zaczął zagadywać sprzedawczynie, a kobieta w tym czasie dokonywała kradzieży.

Cwaniak poszukiwany przez olsztyńską policję. Jest nagranie
reklama

W dniu 21.07.2022r. do Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie,  przyszła kolejna pokrzywdzona, która zgłosiła, że z jej sklepu skradziona została bielizna na kwotę ok 2000zł. Zgłaszająca z portalu społecznościowego wiedziała, że do kradzieży ze sklepów odzieżowych doszło również w Mikołajkach i po przejrzeniu monitoringu okazało się, że mogą być to ci sami sprawcy. Mrągowscy kryminalni pracowali nad tymi sprawami, zbierając materiał dowodowy.

Dzięki wielu godzinom żmudnej pracy, szeregu ustaleń, doszli, że osoby te nie są mieszkańcami naszego powiatu, a nawet województwa. Funkcjonariusze rozszerzyli swoje działania i w środę (17.08.2022r.) zatrzymali ich. Okazało się, że kradzieży tych dokonała 45-letnia kobieta wspólnie i w porozumieniu ze swoim 56-letnim partnerem.

reklama

W czwartek (18.08.2022r.) usłyszeli już 3 zarzuty kradzieży. Kobieta przyznała się do popełnionych czynów, natomiast mężczyzna skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień – będzie miał okazję swoje czyny wyjaśnić przed sądem. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Ukradli koledze 9 tys. zł. Jeden z nich kradzionymi pieniędzmi opłacił zasądzoną mu grzywnę

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama