2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzaskowski: Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz będą obecni na Campusie Polska Przyszłości

OlsztynTrzaskowski: Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz będą obecni na Campusie Polska Przyszłości

Wysłałem zaproszenia do udziału w Campusie Polska Przyszłości do wszystkich liderów parlamentarnych partii opozycyjnych; zaproszenia zaakceptowali szefowie: PO, Polski 2050 i PSL – Donald Tusk, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz – poinformował w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

reklama

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w piątek na Twitterze poinformował, że na drugą edycję Campus Polska Przyszłości zaprosił wszystkich liderów parlamentarnych partii opozycyjnych. „Chciałem z tego miejsca podziękować Donaldowi Tuskowi (PO), Szymonowi Hołowni (Polska 2050) i Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi (PSL) za zaakceptowanie zaproszenia” – powiedział.

Trzaskowski powiedział, że na wydarzeniu pojawi się „ponad 1300 młodych osób”, z którymi politycy, ale również ludzie świata kultury, sportu czy biznesu będą rozmawiać o problemach, które „nurtują młode pokolenie”. „To jest okazja, aby politycy mogli się sporo od młodych ludzi nauczyć” – dodał.

Burmistrz Dobrego Miasta wygrywa? Sąd umorzył postępowanie karne
reklama

Polityk PO podkreślił, że panele dyskusyjne i wykłady podczas Campusu mają dotyczyć m.in. sytuacji na Ukrainie, demokracji w Polsce, przestrzegania praworządności, sztucznej inteligencji, praw kobiet i roli kościoła w nowoczesnym państwie. „Oczywiście są to tematy, które sami wybrali młodzi ludzie” – mówił Trzaskowski.

Tegoroczny Campus Polska Przyszłości odbędzie się w dniach 26-31 sierpnia w Olsztynie. Organizatorem jest Fundacja Campus Polska Przyszłości. Inicjatorem wydarzenia jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

reklama

W Campusie wezmą udział m.in. Mark Brzezinski, Garri Kasparow, Tomasz Grodzki, a także ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Anne Clunes, b. premierzy: Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Marek Belka, Ewa Kopacz, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek a także naukowcy, dziennikarze, pisarze, politycy z Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier i Słowacji – m.in. reżyserka Agnieszka Holland, prof. Jerzy Bralczyk, dr Tomasz Karauda, pisarz Zygmunt Miłoszewski, dziennikarka Krystyna Kurczab-Redlich, tłumaczka Anna Przedpełska-Trzeciakowska.

Hołownia i Kosiniak na dworcu PKS: O 30 proc. zmniejszyła się populacja ludzi młodych na Warmii i Mazurach

Pierwszy Campus Polska Przyszłości trwał w Olsztynie od 27 sierpnia do 1 września 2021 roku. Uczestniczyło w nim tysiąc osób w wieku 18-35 lat, a złożyło się na niego 116 wydarzeń (paneli, warsztatów, debat, spotkań z twórcami), w których wzięło udział 211 prelegentów.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
***** PO
20 sierpnia 2022 10:56

To całe towarzystwo może mącić w głowach młodych,którzy nie zaznali „dobrodziejstwa” rządów tych osób.Ryży patologiczny kłamca idealnie pasuje na wodza tej zbieraniny.Przy okazji nie bierzcie niczego czym częstuje nitras bo będzie was trzeba później szukać przez tydzień po Warmińskich lasach.

Ziemowit
21 sierpnia 2022 07:39

Cała upośledzona elita po. Czemu dupiarz nie zrobi campusu gdzieś pod Warszawką tylko miesza w Olsztynie. Niech zrobi campus w Tworkach bliżej będzie miała ta elita. UWM więcej straci na tym niż zyska jak ostatnio.

Popularne
Ogłoszenia

Pracownicy ratusza uderzają w swojego szefa. Prezydent Grzymowicz na billboardzie

Burmistrz Dobrego Miasta wygrywa? Sąd umorzył postępowanie karne