14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Trzaskowski: Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz będą obecni na Campusie Polska Przyszłości

OlsztynTrzaskowski: Tusk, Hołownia i Kosiniak-Kamysz będą obecni na Campusie Polska Przyszłości
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wysłałem zaproszenia do udziału w Campusie Polska Przyszłości do wszystkich liderów parlamentarnych partii opozycyjnych; zaproszenia zaakceptowali szefowie: PO, Polski 2050 i PSL – Donald Tusk, Szymon Hołownia i Władysław Kosiniak-Kamysz – poinformował w piątek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

reklama

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski w piątek na Twitterze poinformował, że na drugą edycję Campus Polska Przyszłości zaprosił wszystkich liderów parlamentarnych partii opozycyjnych. „Chciałem z tego miejsca podziękować Donaldowi Tuskowi (PO), Szymonowi Hołowni (Polska 2050) i Władysławowi Kosiniak-Kamyszowi (PSL) za zaakceptowanie zaproszenia” – powiedział.

Trzaskowski powiedział, że na wydarzeniu pojawi się „ponad 1300 młodych osób”, z którymi politycy, ale również ludzie świata kultury, sportu czy biznesu będą rozmawiać o problemach, które „nurtują młode pokolenie”. „To jest okazja, aby politycy mogli się sporo od młodych ludzi nauczyć” – dodał.

Rozpoczęła się druga edycja Campusu Polska Przyszłości
reklama

Polityk PO podkreślił, że panele dyskusyjne i wykłady podczas Campusu mają dotyczyć m.in. sytuacji na Ukrainie, demokracji w Polsce, przestrzegania praworządności, sztucznej inteligencji, praw kobiet i roli kościoła w nowoczesnym państwie. „Oczywiście są to tematy, które sami wybrali młodzi ludzie” – mówił Trzaskowski.

Tegoroczny Campus Polska Przyszłości odbędzie się w dniach 26-31 sierpnia w Olsztynie. Organizatorem jest Fundacja Campus Polska Przyszłości. Inicjatorem wydarzenia jest prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

reklama

W Campusie wezmą udział m.in. Mark Brzezinski, Garri Kasparow, Tomasz Grodzki, a także ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce Anne Clunes, b. premierzy: Jan Krzysztof Bielecki, Jerzy Buzek, Marek Belka, Ewa Kopacz, prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek a także naukowcy, dziennikarze, pisarze, politycy z Polski, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Węgier i Słowacji – m.in. reżyserka Agnieszka Holland, prof. Jerzy Bralczyk, dr Tomasz Karauda, pisarz Zygmunt Miłoszewski, dziennikarka Krystyna Kurczab-Redlich, tłumaczka Anna Przedpełska-Trzeciakowska.

21-latka po rozstaniu z chłopakiem postanowiła „zrobić coś szalonego” w Galerii Warmińskiej

Pierwszy Campus Polska Przyszłości trwał w Olsztynie od 27 sierpnia do 1 września 2021 roku. Uczestniczyło w nim tysiąc osób w wieku 18-35 lat, a złożyło się na niego 116 wydarzeń (paneli, warsztatów, debat, spotkań z twórcami), w których wzięło udział 211 prelegentów.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×