3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Na S7 od węzła Dłużniewo do obwodnicy Płońska dostępne dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy

WiadomościNa S7 od węzła Dłużniewo do obwodnicy Płońska dostępne dwa pasy ruchu...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Na drodze S7 pomiędzy węzłem Dłużniewo a połączeniem z obwodnicą Płońska kierowcy mają już dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy – poinformowała w środę GDDKiA. W kierunku Gdańska drugi pas ma być udostępniony po uzupełnieniu oznakowania poziomego.

reklama

GDDKiA zaznaczyła w środowym komunikacie, że udostępnienie S7 w układzie dwujezdniowym do ruchu nie oznacza zakończenia prac.

Na S7 od węzła Dłużniewo do obwodnicy Płońska dostępne dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy
S7 Pieńki – Płońsk

Na odcinku pomiędzy węzłem Dłużniewo i obwodnicą Płońska kierowcy będą korzystać już z obu pasów jezdni w kierunku Warszawy z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Z dwoma wyjątkami na wysokości obecnych przejazdów pomiędzy jezdniami, gdzie będzie przewężenie do jednego pasa ruchu.

Na S7 od węzła Dłużniewo do obwodnicy Płońska dostępne dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy
S7 Pieńki – Płońsk, okolice Płońska
reklama

W pierwszym przypadku, przy węźle Dłużniewo, do 26 sierpnia dostaną zamontowane docelowe bariery i kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu. Natomiast na połączeniu z obwodnicą Płońska kierowcy będą mieli dwa pasy ruchu – jak podała GDDKiA – najpóźniej w czwartek, po ustawieniu betonowych barier rozdzielających jezdnie. W obu miejscach z przewężeniami będzie ograniczenie prędkości do 60 km/h.

Las Miejski do wycinki? Opublikowano wyniki ankiety dot. przebiegu północnej obwodnicy Olsztyna

Na jezdni w kierunku Gdańska, od obwodnicy Płońska do węzła Dłużniewo, dostępny będzie jeden pas ruchu przy ograniczeniu prędkości do 60 km/h. Do 26 sierpnia wykonawca deklaruje wykonanie na tym odcinku docelowego oznakowania poziomego i udostępnienie drugiego pasa ruchu. Wówczas kierowcy będą już mieli do dyspozycji dwie jezdnie w obu kierunkach, od granicy woj. warmińsko-mazurskiego i mazowieckiego do Płońska.

Na S7 od węzła Dłużniewo do obwodnicy Płońska dostępne dwa pasy ruchu w kierunku Warszawy
S7 Pieńki – Płońsk
reklama

Na pozostałej części trasy, od Napierek do Dłużniewa, ruch odbywa się pełnym przekrojem jezdni przy ograniczeniu prędkości do 80 km/h. „Docelową organizację ruchu będziemy wdrażać stopniowo we wrześniu i październiku br., po zakończeniu prac” – zapowiedziała GDDKiA.

Jak przypomniano, budowę 71 km drogi ekspresowej S7 podzielono na cztery odcinki realizacyjne: Napierki – Mława (ok. 14 km), Mława – Strzegowo (ok. 21,5 km), Strzegowo – Pieńki (ok. 22 km) oraz Pieńki – Płońsk (ok. 13,7 km). Każdy z nich powstał w systemie Projektuj i buduj.

Zbyt wielkie nerwy podczas korków na ul. Artyleryjskiej? Kierowca uszkodził lusterko BMW własną pięścią

Prace budowlane na trzech odcinkach od Mławy do Płońska rozpoczęły się jesienią 2019 roku, natomiast na odcinku Napierki – Mława wiosną 2020 r. Inwestycja obejmuje budowę drogi ekspresowej o przekroju dwujezdniowym wraz z budową dróg serwisowych, remontem wybranych dróg lokalnych, budową obiektów inżynierskich oraz urządzeń ochrony środowiska.

Łączny koszt inwestycji wynosi 1,6 mld zł. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Wysokość dofinansowania z UE wynosi w sumie 1 mld 43 mln zł.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama