-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z powodu zakwitu sinic zamknięto kolejne kąpielisko

MrągowoZ powodu zakwitu sinic zamknięto kolejne kąpielisko

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Mrągowie wprowadził w drodze decyzji tymczasowy zakaz kąpieli z uwagi na zakwit sinic w kąpielisku na Jeziorze Mikołajskim przy ul. Okrężnej w Mikołajkach – poinformował w środę warmińsko-mazurski Sanepid.

reklama

Z komunikatu zamieszczonego na stronie wojewódzkiej stacji sanitarno-epidemiologicznej wynika, że decyzję podjęto, uwzględniając ocenę wizualną jakości wody na kąpielisku. Z kolei na stronie Serwisu Kąpieliskowego GIS podano jedynie, że woda jest „nieprzydatna do kąpieli ze względu na inne wymagania”.

Komunikat o obowiązującym do odwołania zakazie kąpieli na plaży miejskiej z powodu sinic, opublikowało w środę na swojej stronie miasto Mikołajki.

reklama

W komunikacie przypomniano, że kąpiel w wodzie o dużym stężeniu sinic może być niebezpieczna dla zdrowia, ponieważ niektóre sinice produkują toksyny. Kąpiel w takiej wodzie lub połknięcie jej może spowodować wysypkę, łzawienie, wymioty, biegunkę czy gorączkę.

„Czerwona flaga zawisła na kąpielisku nad Jeziorem Mikołajskim. Badanie Sanepidu wskazuje na pojawienie się sinic. Z tego powodu do odwołania na plaży miejskiej w Mikołajkach obowiązuje zakaz kąpieli” – przekazał z kolei w mediach społecznościowych burmistrz tego miasta Piotr Jakubowski.

reklama

Według danych służb sanitarnych, w woj. warmińsko-mazurskim w tym sezonie kąpielowym uchwałami rad gmin wyznaczono 42 kąpieliska.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne