14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Odbył się bieg charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

OlsztynOdbył się bieg charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach policjanci i pracownicy cywilni Policji wyrazili wdzięczność za dotychczasową działalność i aktywnie wsparli przyszłe działań. Słowo aktywnie nie zostało tu użyte przypadkowo. W całej Polsce odbywały się biegi charytatywne, z których dochód – uzyskany z opłat startowych – zasili konto Fundacji. Przedsięwzięcie wsparli również policjanci i pracownicy warmińsko-mazurskiej Policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie na czele.

reklama

Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bieg ma charakter charytatywny. Opłaty startowe wnoszone są bezpośrednio na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Ideą biegu lub marszu jest pokonanie zaplanowanego dystansu w 25 minut i wpłata minimum 25 zł. Trasę można było pokonać biegiem, marszem z kijkami, spacerem, a nawet na rowerze. Miejsce jest bez znaczenia – najważniejsza jest chęć niesienia pomocy potrzebującym rodzinom po poległych policjantach oraz wspólna zabawa. Ważne jest też to, aby zgodnie z regulaminem zmierzyć swój czas i dystans oraz udokumentować udział w wirtualnej imprezie. Bieg charytatywny na rzecz Fundacji trwa od 25 lipca do 18 sierpnia 2022 roku.

Mężczyzna po rzekomym pobiciu wezwał służby ratunkowe, tylko po to, by mieć darmowy transport do domu
reklama

Do aktywnego udziału w akcji zachęca m.in. nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który we wtorek (16.08.2022 r.) wspólnie z grupą policjantów oraz pracowników cywilnych komendy pokonał zaplanowany dystans ścieżką w Lesie Miejskim w Olsztynie.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×