2 C
Olsztyn
niedziela, 2 kwietnia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Odbył się bieg charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

OlsztynOdbył się bieg charytatywny z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom...

Z okazji 25-lecia Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach policjanci i pracownicy cywilni Policji wyrazili wdzięczność za dotychczasową działalność i aktywnie wsparli przyszłe działań. Słowo aktywnie nie zostało tu użyte przypadkowo. W całej Polsce odbywały się biegi charytatywne, z których dochód – uzyskany z opłat startowych – zasili konto Fundacji. Przedsięwzięcie wsparli również policjanci i pracownicy warmińsko-mazurskiej Policji z Komendantem Wojewódzkim Policji w Olsztynie na czele.

reklama

Celem tego przedsięwzięcia jest propagowanie sportowej rywalizacji jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bieg ma charakter charytatywny. Opłaty startowe wnoszone są bezpośrednio na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Ideą biegu lub marszu jest pokonanie zaplanowanego dystansu w 25 minut i wpłata minimum 25 zł. Trasę można było pokonać biegiem, marszem z kijkami, spacerem, a nawet na rowerze. Miejsce jest bez znaczenia – najważniejsza jest chęć niesienia pomocy potrzebującym rodzinom po poległych policjantach oraz wspólna zabawa. Ważne jest też to, aby zgodnie z regulaminem zmierzyć swój czas i dystans oraz udokumentować udział w wirtualnej imprezie. Bieg charytatywny na rzecz Fundacji trwa od 25 lipca do 18 sierpnia 2022 roku.

reklama

Do aktywnego udziału w akcji zachęca m.in. nadinsp. Tomasz Klimek Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, który we wtorek (16.08.2022 r.) wspólnie z grupą policjantów oraz pracowników cywilnych komendy pokonał zaplanowany dystans ścieżką w Lesie Miejskim w Olsztynie.

reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia