-3 C
Olsztyn
czwartek, 7 grudnia, 2023
reklama
reklama

PILNE ! IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. warmińsko-mazurskiego

OlsztynPILNE ! IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. warmińsko-mazurskiego

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał oficjalne ostrzeżenie przed burzami z gradem, które spodziewane są w środę, mianowicie w zachodniej części woj. warmińsko-mazurskiego. Dodatkowo, ostrzeżenie o upałach zostało przedłużone do bieżącego weekendu.

reklama

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o burzach z gradem obowiązuje w środę od południa do godz. 20.00 w powiatach braniewskim, iławskim, nowomiejskim, ostródzkim, elbląskim i w Elblągu.

Z prognoz wynika, że w poszczególnych rejonach kraju zostaną dotknięte burze, które będą niosły ze sobą kłęby gradu, a także deszcz o ilości 20-30 mm, oraz wiatr o prędkości do 70 km/h.

reklama

IMGW przesłał dalej, że ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach będzie wciąż obowiązywać w powiatach: bartoszyckim, braniewskim, działdowskim, iławskim, lidzbarskim, nidzickim, nowomiejskim, ostródzkim, elbląskim, olsztyńskim, Elblągu oraz Olsztynie do soboty. W pozostałych powiatach, tj. ełckim, giżyckim, gołdapskim, kętrzyńskim, mrągowskim, oleckim, piskim, szczycieńskim i węgorzewskim, alert drugiego stopnia przed upałami obowiązuje do niedzieli.

Przewiduje się, że maksymalna temperatura w dzień wynosi od 30 do 33 stopni Celsjusza, a minimalna w nocy wyniesie od 18 do 20 stopni Celsjusza. Prawdopodobieństwo wystąpienia tych zjawisk ocenia się na 80%.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia