14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Zderzenie dwóch skuterów na jeziorze Ukiel. Do szpitala trafił 23-latek

OlsztynZderzenie dwóch skuterów na jeziorze Ukiel. Do szpitala trafił 23-latek
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem dwóch skuterów wodnych doszło na Jeziorze Ukiel. Do szpitala trafił 23-letni mężczyzna. Okazało się, że drugi z uczestników nie miał wymaganych uprawnień, aby wsiąść za stery skutera wodnego. Mężczyzna został ukarany surowym mandatem. Apelujemy o ostrożność i rozwagę do osób korzystających ze sprzętów wodnych.

reklama

W poniedziałek (15.08.2022) oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch skuterów wodnych na Jeziorze Ukiel, w skutek którego jedna osoba trafiła do szpitala. Jest to 23-letni mieszkaniec wojewódzktwa podlaskiego. Drugim ze skuterów kierował 21-letni mężczyzna. Obaj nie potrafili jednoznacznie wskazać w jaki sposób doszło do zdarzenia na wodzie. Badanie wykazało, że byli trzeźwi. Natomiast okazało się, że 21-latek nie posiadał wymaganych uprawnień, aby wsiąść za kierownicę skutera wodnego. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem w kwocie 500 złotych. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności i przyczyn zdarzenia, do którego doszło na Jeziorze Ukiel. Przedmiotem policyjnego postępowania będzie również ustalenie, czy drugi z uczestników miał wymagane uprawnienia do kierowania skuterem wodnym.

Autobus miejski potracił rowerzystę

Przypominamy, że odpowiedzialność karna za spowodowanie wypadku na wodzie jest dokładnie taka sama jak za spowodowanie zdarzenia na lądzie. W tym przypadku kodeks karny przewiduje karę do 3 lat pozbawienia wolności.

Zderzenie dwóch skuterów na jeziorze Ukiel. Do szpitala trafił 23-latek
reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×