2 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-letniego turysty na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda

OlsztynPolicjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-letniego turysty na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie...

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-latka na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda. Funkcjonariusze wciąż przypominają, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Nigdy nie zapominajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

reklama

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że w sobotę (13.08.2022) 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego wypłynął na jezioro Pluszne Wielkie (gmina Stawiguda) deską typu SUP. Z relacji świadków wynika, że w pewnym momencie miał on stracić równowagę i wpaść do wody. Po chwili mężczyzna zniknął pod jej taflą. Natychmiast do ratowania przystąpiły osoby znajdujące się na brzegu jeziora, którym jednak nie udało się odnaleźć mężczyzny.

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które prowadziły poszukiwania. W działaniach uczestniczyli policyjni wodniacy, strażacy płetwonurkowie. Działania koordynowane były przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wykorzystywano również specjalistyczny sprzęt w tym m.in. drony i łodzie.

reklama

W niedzielę strażacy używając sonar odnaleźli ciało mężczyzny. Odnalezione je na głębokości ok. 10 metrów. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Okazał się nim 47-letni zaginiony mężczyzna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. W czynności brał udział osobiście prokurator. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-letniego turysty na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda utonięcie Olsztyn, Wiadomości

źródło: KMP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia