13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-letniego turysty na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda

OlsztynPolicjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-letniego turysty na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-latka na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda. Funkcjonariusze wciąż przypominają, że woda to żywioł, który nie wybacza błędów. Nigdy nie zapominajmy, że to my sami w pierwszej kolejności odpowiedzialni jesteśmy za swoje bezpieczeństwo.

reklama

Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu wynika, że w sobotę (13.08.2022) 47-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego wypłynął na jezioro Pluszne Wielkie (gmina Stawiguda) deską typu SUP. Z relacji świadków wynika, że w pewnym momencie miał on stracić równowagę i wpaść do wody. Po chwili mężczyzna zniknął pod jej taflą. Natychmiast do ratowania przystąpiły osoby znajdujące się na brzegu jeziora, którym jednak nie udało się odnaleźć mężczyzny.

Ciało 43-latka dryfowało w Parku Centralnym

Na miejsce wezwano służby ratunkowe, które prowadziły poszukiwania. W działaniach uczestniczyli policyjni wodniacy, strażacy płetwonurkowie. Działania koordynowane były przez funkcjonariuszy z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie. Wykorzystywano również specjalistyczny sprzęt w tym m.in. drony i łodzie.

reklama

W niedzielę strażacy używając sonar odnaleźli ciało mężczyzny. Odnalezione je na głębokości ok. 10 metrów. Tożsamość mężczyzny została potwierdzona. Okazał się nim 47-letni zaginiony mężczyzna. Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza oraz technik kryminalistyki. W czynności brał udział osobiście prokurator. Ciało zostało zabezpieczone do sekcji. Trwa wyjaśnianie wszelkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 47-letniego turysty na Jeziorze Pluszne Wielkie w gminie Stawiguda

źródło: KMP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama