23 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Sonda: jak ma nazywać się nowa baza sportowo-rekreacyjna?

OlsztynSonda: jak ma nazywać się nowa baza sportowo-rekreacyjna?

Ratusz uruchomił sondę internetową, gdzie można dokonać wyboru, jak ma nazywać się nowopowstająca baza obiektów sportowo-rekreacyjnych nad Jeziorem Ukiel, potocznie zwanym Krzywe.

reklama

Na mapach znajdujemy często obie nazwy a wśród mieszkańców dominuje nazwa Krzywe. Za kilkanaście tygodni zakończy się budowa boisk, pomostów, plaży czy ścieżek pieszych i rowerowych.Dlatego też Ratusz pyta, jak ma nazywać się nowe Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Ukiel czy Krzywe? Sonda potrwa do 2 marca. Jest dostępna TUTAJ.

W ramach inwestycji „Budowa całorocznej infrastruktury sportowo – rekreacyjnej nad Jeziorem Krzywym w Olsztynie” w obszarze przy ul. Jeziornej oraz ul. Jodłowej wybudowane zostaną:

reklama

Obszar D – ul. Jodłowa

1. budowa całorocznej bazy sportów kajakarskich (całoroczny ośrodek sportowo – rekreacyjny z salą ćwiczeń ogólnorozwojowych, ergometrami, zapleczem odnowy biologicznej, siłownią, sauną, wypożyczalnią sprzętu do sportów wodnych i zimowych: kajaki, kanadyjki, smocze łodzie, narty biegowe, rowery, rolki; hangar na sprzęt pływający)

2. budowa całorocznej hali do siatkówki plażowej i salami do squasha z miejscami parkingowymi,

reklama

3. budowa obiektu stanowisk sędziowskich z małym zapleczem gastronomicznym na wodzie, tzw. budynek nawodny,

4. budowa urządzeń obsługi sprzętu pływającego (pomosty pływające obsługujące sprzęt z wypożyczalni)

Obszar A – Plaża Miejska

1. budowa boisk do siatkówki plażowej,

2. wykonanie placu do obsługi imprez sportowych, placów gier i urządzeń sportowych

3. budowa wielofunkcyjnego szlaku turystycznego o funkcji pieszej, rowerowej, narciarskiej, wykonanie slipu do wodowania jednostek pływających,

4. budowa centrum sportów wodnych i ratownictwa sauny i łaźnie parowe wraz z niezbędnym zapleczem i przebieralniami dla Morsów i uprawiających tzw. „nurkowanie podlodowe, infrastruktura do uprawiania sportów zimowych i wodnych (bojery, łyżwiarstwo),

5. budowa zespołu budynków wypożyczalni sprzętu sportowego,

6. budowa boisk do siatkówki z budynkami towarzyszącymi,

7. wykonanie snowparku,

8. budowa parkingu,

9.  przebudowa i budowa sieci uzbrojenia technicznego: kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej, mediów w zakresie linii energetycznej i telefonicznej, oświetlenia ulicznego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane