3 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

20-letnia dziewczyna z Ukrainy biegała w samych skarpetkach po lesie

Iława20-letnia dziewczyna z Ukrainy biegała w samych skarpetkach po lesie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zgłoszenie o osobie, która może potrzebować pomocy, iławscy policjanci otrzymali po godzinie 17:00. Zgłaszający oświadczył, że znajomy podczas prac na polu zauważył, że po lesie biega dziewczynka.

reklama

To co zwróciło jego uwagę to brak obuwia. Dziewczyna biegała w samych skarpetkach. Dodał, że mężczyzna chciał z nią porozmawiać jednak okazało się, że nie mówi po polsku. Kiedy zadzwonił na numer alarmowy dziewczyna uciekła. Policjanci natychmiast pojechali we wskazanym kierunku.

W lesie po kilku kilometrach znaleźli należącą do niej bluzę. O zaistniałej sytuacji zostali poinformowani kolejni funkcjonariusze, którzy odnaleźli zaginioną. Jak się okazało była to 20–letnia obywatelka Ukrainy. Policjanci w trakcie rozmowy z jej mamą ustalili, że kobieta ma zespół stresu pourazowego spowodowany wojną na Ukrainie. Kobieta nie potrafiła wyjaśnić dlaczego kilka godzin chodziła po lesie, był pobudzona a także płaczliwa, na miejsce przyjechał zespół karetki pogotowia, który przetransportował 20–latkę do szpitala.

Mężczyzna po rzekomym pobiciu wezwał służby ratunkowe, tylko po to, by mieć darmowy transport do domu
reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×