13 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Dwóch nastolatków malowało elewację wiaduktu farbą w sprayu. Zareagował mieszkaniec, który szybko zadzwonił pod numer alarmowy

EłkDwóch nastolatków malowało elewację wiaduktu farbą w sprayu. Zareagował mieszkaniec, który szybko...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dwóch nastolatków malowało elewację wiaduktu farbą w sprayu. Zareagował zaniepokojony mieszkaniec Ełku, który szybko zadzwonił pod numer alarmowy. Dzięki temu policjanci zastali na miejscu zdarzenia 14- i 15-latka niszczących mienie. Sprawa trafi do sądu rodzinnego i nieletnich. Dzięki takiej reakcji świadków w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu, policjanci mogą skuteczniej interweniować i wyciągać konsekwencje wobec ich sprawców. Każda taka informacja przekazana funkcjonariuszom jest to wyrazem troski o nasze otoczenie i przestrzeń publiczną, z której korzystamy na co dzień.

reklama

Szybka reakcja na wandalizm jest bardzo ważna. Taką reakcją wykazał się mężczyzna, który we wtorek (09.08.2022r.) zauważył w Ełku chłopaków malujących farbą w sprayu wiadukt.

Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy. W reakcji na to zgłoszenie policjanci natychmiast pojechali we wskazane miejsce i zastali pod wiaduktem dwóch nieletnich: 14- i 15-latka. Nastolatkowie mieli w plecaku cztery puszki kolorowej farby w sprayu. Policjanci ustalili, że chłopcy wykonali na elewacji wiaduktu kilka rysunków i napisów. Teraz będą ustalane szczegóły tej sprawy i szacowany koszt zniszczonego mienia.

Nie chciano mu sprzedać kebaba. Uszkodził prowadnice drzwi, wyłamał zabezpieczenia oraz wybił szybę
reklama

Ważne, aby szybko reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu. Niszczenie mienia służącego wszystkim mieszkańcom jest wyjątkowo bulwersujące. Jednym z najskuteczniejszym sposobów przeciwdziałania tego typu działaniom jest czujne oko mieszkańców, którzy widząc niepokojące zachowanie osób zawiadomią odpowiednie służby, co może pozwolić na zatrzymanie dewastatorów na gorącym uczynku.

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama