9 C
Olsztyn
czwartek, 29 września, 2022
reklama

Przydusili starszego pana i splądrowali mu mieszkanie

EłkPrzydusili starszego pana i splądrowali mu mieszkanie
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

24-latek wspólnie z 15-latkiem dostali się do mieszkania starszego mężczyzny. Przydusili go i splądrowali mieszkanie w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Już następnego dnia napastnicy byli zatrzymani. Pracując nad tą sprawą, policjanci wrócili także do starszych zdarzeń. Dzięki temu ustalili, że zamaskowany 24-latek w 2018 roku groził pracownicy stacji paliw pałką teleskopową i ukradł pieniądze. Ten sam mężczyzna w 2019 roku ukradł utarg sklepowy, po wcześniejszym zaatakowaniu sprzedawczyni gazem łzawiącym.

reklama

W środę (03.08.2022 r.) wcześnie rano w małej miejscowości w powiecie ełckim doszło do rozboju. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że dwaj mężczyźni dostali się do mieszkania 81-latka. Wiedzieli, że senior mieszka sam. Przydusili go, doprowadzając do nieprzytomności i przeszukali jego dom w poszukiwaniu wartościowych rzeczy. Ukradli z portfela 400 złotych oraz telefon. Już następnego dnia policjanci wytypowali i zatrzymali dwie osoby w związku z tym zdarzeniem: 15 i 24-latka. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że to znajomi, którzy wspólnie postanowili okraść seniora i użyli do tego przemocy.

31-latek wpadł z narkotykami, bo kradł w markecie cienie do powiek


Na tym przykładzie widać, że policjanci nie zapominają także starszych spraw i wracają do różnych zdarzeń, nawet sprzed kilku lat. Umorzone nie znaczy zapomniane. Praca policjantów przyczyniła się do ustalenia, że ten właśnie mężczyzna już wcześniej dokonywał rozbojów. W związku z tym prokurator przedstawił mu także zarzut rozboju na stacji paliw w 2018 roku. Wówczas zamaskowany 24-latek zabrał z kasy pieniądze, grożąc sprzedawczyni pałką teleskopową.

reklama


Wykonując szereg czynności w tej sprawie policjanci ustalili także, że 24-latek w 2019 roku w sklepie spożywczym w gminie Ełk wykorzystał okazję, że w lokalu nie było innych klientów. Wówczas prysnął sprzedawczyni w twarz gazem łzawiącym i zabrał z kasy utarg.


Sąd tymczasowo go aresztował. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna, któremu ukradziono bieliznę w hotelu rozpoznał sprawcę po skradzionych skarpetkach
reklama

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama