14 C
Olsztyn
poniedziałek, 26 września, 2022
reklama

Kurczy się czarny rynek w Olsztynie? Tajniacy „zdjęli” z ulicy trzech młodych mężczyzn

OlsztynKurczy się czarny rynek w Olsztynie? Tajniacy "zdjęli" z ulicy trzech młodych...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 28-latka, który jest podejrzany o posiadanie znacznych ilości substancji zabronionych. Ponadto w trakcie czynności funkcjonariusze znaleźli kolejne partie narkotyków przy bracie i znajomych mężczyzny. Zabezpieczono łącznie blisko 230 gramów marihuany oraz 21 tabletek MDMA. Cała trójka usłyszała już zarzuty i wkrótce ze swojego zachowania będzie się tłumaczyć przed sądem.

reklama

Olsztyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop mieszkańca Olsztyna, który mógł posiadać znaczne ilości środków odurzających. W poniedziałek (01.08.2022) 28-latek został zauważony przez policjantów i wylegitymowany w pobliżu swojego domu. Wraz z nim przebywał jego 24-letni kolega, przy którym funkcjonariusze znaleźli woreczek foliowy z zawartością zielonego suszu roślinnego. Następnie podczas przeszukania jego mieszkania znaleziono kolejne partie narkotyków. W tym samym czasie policjanci wraz 28-latkiem udali się do jego mieszkania. Tam po sprawdzeniu poszczególnych pomieszczeń znaleziono zielony susz roślinny oraz pudełko z zawartością fioletowych tabletek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jest to marihuana i MDMA. Policjanci zabezpieczyli również gotówkę na poczet przyszłych kar. W trakcie czynności w jednym z pokoi funkcjonariusze zastali brata 28-latka. Przy 21-latku znaleziono również susz roślinny. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 230 gramów marihuany oraz 21 tabletek MDMA. Zabrany materiał przekazano do dalszych badań laboratoryjnych.

17-latka miała przy sobie narkotyki. Znalazła je nad jeziorem i wzięła z ciekawości


Cała trójka została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 21 i 24-latek usłyszeli zarzuty posiadania substancji zabronionych. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Z kolei 28-latek przed sądem odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. W tym przypadku grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz poręczenia majątkowego.

reklama

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×