2 C
Olsztyn
poniedziałek, 11 grudnia, 2023
reklama
reklama

Parlamentarzyści opozycji za Parkiem Przemysłowym w Olsztynie

OlsztynParlamentarzyści opozycji za Parkiem Przemysłowym w Olsztynie

Prezydent Olsztyna przedstawił projekt podczas spotkania Warmińsko-Mazurskiego Zespołu Parlamentarnego. Uzyskał zapewnienie wsparcia pomysłu.

reklama

Przedsięwzięcie jest szansą na rozwiązanie części problemów komunikacyjnych oraz przyciągnięcie do Olsztyna nowych zakładów pracy. Olsztyński Park Przemysłowy ma powstać na terenie dawnego motocrossu między Trackiem a ul. Lubelską.

– Nasz projekt, złożony do konkursu w ramach rządowego Programu Inwestycji Strategicznych, jest niezwykle ważnym przedsięwzięciem, stanowiąc dla Olsztyna ogromny impuls rozwojowy – mówi prezydent Piotr Grzymowicz. – Parlamentarzystom dziękuję za ich głos i liczę na dalszą aktywność w tej sprawie.

reklama

Dzięki zadaniu powstałaby droga komunikująca Zatorze z ul. Lubelską. Ta ostatnia zostałaby wyremontowana, co ułatwiłoby funkcjonowanie przedsiębiorcom, którzy mają przy niej swoje firmy. Natomiast Zatorze – w połączeniu z rozpoczynającą się wkrótce przebudową wiaduktu w Tracku – zyskałoby kolejny przejazd przez tory. Uzbrojony teren byłby doskonałym miejscem rozpoczęcia działalności przez nowe zakłady pracy. W związku z tym wzrosłaby liczba miejsc zatrudnienia, a także wpływy z podatków.

reklama

– Ponownie wzywamy Rząd RP do podjęcia natychmiastowych kroków w celu zatrzymania pogłębiania rażących i nieracjonalnych różnic między regionami – napisali w stanowisku parlamentarzyście z Warmii i Mazur. – Apelujemy do Rządu RP o sprawiedliwe, konstruktywne i prorozwojowe traktowanie stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Oczekujemy podjęcia działań wspierających rozwój gospodarczy Olsztyna i całego regionu.

Przewidywana wartość inwestycji związanych z Olsztyńskim Parkiem Przemysłowym to 250 mln złotych, a udział własny samorządu to pięć mln złotych.

[prezentacja: Olsztyński Park Przemysłowy]

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Pracownik
9 sierpnia 2022 10:36

Pytanie jacy pracodawcy tam się pojawią.Czy znowu wszyscy będą liczyli na tanich Olsztynian czy zapłacą godziwie?

Nareszcie
9 sierpnia 2022 07:48

Kwestia absolutnie priorytetowa dla dalszego rozwoju Olsztyna.

Polecane
Ogłoszenia