9 C
Olsztyn
czwartek, 29 września, 2022
reklama

Areszt dla 21-letniego Przemysława A., który po zabójstwie uciekał przed policją

OlsztynAreszt dla 21-letniego Przemysława A., który po zabójstwie uciekał przed policją
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sąd w Biskupcu na trzy miesiące aresztował 21-latka podejrzanego o zabójstwo konkubenta swojej matki. Po tragedii mężczyzna został ujęty w pościgu, uciekając zderzył się m.in. z radiowozem.

reklama

O zastosowaniu wobec 21-latka tymczasowego aresztu na 3 miesiące poinformował wiceprezes Sądu Okręgowego w Olsztynie sędzia Tomasz Kosakowski.

„Przemysław A. jest podejrzany o zabójstwo mężczyzny z użyciem ostrego narzędzia oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed policją” – podał sędzia Kosakowski i dodał, że w uzasadnieniu tej decyzji sąd wskazał, że zgromadzone w sprawie dowody w bardzo wysokim stopniu uprawdopodobniają popełnienie przez Przemysława A. zarzuconych mu czynów.

reklama

„Z uwagi na fakt grożącej podejrzanemu surowej kary w ocenie sądu istnieje obawa, że przebywając na wolności mógłby on podejmować próby ucieczki i ukrywania się bądź bezprawnego wpływania na zeznania świadków. Dlatego też, zdaniem sądu, jedynie zastosowanie wobec Przemysława A. tymczasowego aresztowania może w pełni zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania” – poinformował sędzia Kosakowski zastrzegając, że decyzja o areszcie nie jest prawomocna.

Poznaliśmy motyw dramatu? Przemysław A. od małego sprawiał kłopoty

Do tragedii w Biskupcu doszło w ubiegłym tygodniu. Policjanci wezwani do jednego z mieszkań, znaleźli ciało mężczyzny z ranami ciętymi. Załoga karetki pogotowia potwierdziła zgon. Prawdopodobny sprawca zabójstwa uciekał samochodem próbując staranować ustawione przez policję blokady dróg. Uciekinier doprowadził do dwóch kolizji, w tym jednej z policyjnym radiowozem.

reklama

Brawurowa jazda 21-latka zakończyła się na drzewie przy drodze z Biskupca w kierunku Rzecka. Kierowca wysiadł z rozbitego auta i zaczął uciekać w stronę lasu, został obezwładniony i zatrzymany. W chwili zatrzymania 21-latek był agresywny i nie stosował się do poleceń funkcjonariuszy. W ocenie policji jego zachowanie świadczyło o tym, że mógł być pod działaniem substancji psychoaktywnych. Dlatego został przewieziony do szpitala, w którym lekarze pobrali mu krew do dalszych badań laboratoryjnych. 

Kilkanaście radiowozów ścigało 21-latka, który zabił konkubenta swojej matki

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama