fbpx
17 C
Olsztyn
czwartek, 6 października, 2022
reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 65-latka

GiżyckoPolicjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 65-latka
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W niedzielę utonęły dwie osoby – poinformowało w poniedziałek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała 219 utonięć. W raporcie dobowym RCB przekazało, że w niedzielę utonęły dwie osoby.

reklama

Do tragicznego zdarzenia doszło w miniony weekend na jeziorze Orło w gminie Ryn. O przewróconej łodzi i dryfującym ciele mężczyzny, policjantów powiadomił wędkarz. Niestety mężczyzny nie udało się uratować. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia 65-latka.

O przewróconej łodzi i dryfującym ciele mężczyzny na jeziorze Orło w gminie Ryn policjantów powiadomił wędkarz. Wędkując, mężczyzna w pewnym momencie zauważył na tafli jeziora sporą plamę, zaniepokojony, postanowił to sprawdzić. Gdy podpłynął bliżej trzcin zauważył przewróconą do góry dnem łódź, a około 300 metrów dalej dryfujące ciało mężczyzny. Natychmiast udał się do miejsca zamieszkania i powiadomił służby. Obecni na miejscu strażacy podjęli ciało mężczyzny oraz łódź wędkarską. W łodzi znajdował się sprzęt do wędkowania. Ciało 65- latka zostało zabezpieczone do sekcji. Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności utonięcia mężczyzny.   

Mieszkaniec Olsztyna znalazł zwłoki dryfujące w jeziorze
reklama

RCB przypomina zasady bezpieczeństwa nad wodą. Apeluje, aby nigdy nie wchodzić do wody po wypiciu alkoholu, pływać jedynie w wyznaczonych miejscach oraz stosować się do poleceń ratownika.

„Nie wbiegaj rozgrzany do wody, nie wypływaj na materacu daleko do brzegu, nie wchodź do wody po posiłku, nie skacz do wody w nieznanych miejscach, załóż kapok na łódce, kajaku i rowerze wodnym” – apeluje RCB.

reklamaźródło: PAP/KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama