-2 C
Olsztyn
wtorek, 28 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kilkanaście radiowozów ścigało 21-latka, który zabił konkubenta swojej matki

OlsztynKilkanaście radiowozów ścigało 21-latka, który zabił konkubenta swojej matki

Do zbrodni doszło w mieszkaniu w Biskupicach na Warmii i Mazurach. 21-latek miał przed ucieczką samochodem zabić konkubenta swojej matki. Ofiarą był 38-letni mężczyzna, a sprawcą syn jego partnerki. 21-latek użył ostrego narzędzia do zadawania licznych ran na szyi i głowie.

reklama

Do dramatycznego zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Biskupca w nocy z czwartku na piątek (04/05.08.2022 r.). Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie kilka minut po północy otrzymał zgłoszenie dotyczące znalezienia martwego mężczyzny. Interweniujący policjanci po przyjeździe na miejsce potwierdzili tę informację, po tym, jak ujawnili ciało 38-letniego mężczyzny z widocznymi ranami ciętymi w okolicach górnych partii ciała. Na miejsce wezwano załogę karetki pogotowia, która potwierdziła zgon mężczyzny.
W wyniku podjętych błyskawicznie działań w tej sprawie, po niespełna dwóch godzinach od zdarzenia, policjanci zatrzymali 21-latka podejrzewanego o spowodowanie śmierci 38-latka. 21-latek oddalił się z miejsca zbrodni w nieznanym kierunku. Policjanci ustalili i wytypowali pojazd, którym mógł poruszać się mężczyzna. W działaniach poszukiwawczych za sprawcą zabójstwa brało udział kilkudziesięciu funkcjonariuszy i wykorzystano kilkanaście radiowozów. 21-latek został obezwładniony i zatrzymany w pościgu.

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone
reklama

Stworzone zostały blokady. Na jednej z nich mężczyzna doprowadził do dwóch kolizji.

W czasie dalszego pościgu 21-latek uderzył w drzewo, a następnie wysiadł z pojazdu i zaczął uciekać pieszo. Po kilkudziesięciu metrach został obezwładniony. Był bardzo agresywny, szarpał się. W jego samochodzie znaleziono narzędzie zbrodni.

reklama

„Dzięki błyskawicznej reakcji i wysiłkom policjantów z Komisariatu Policji w Biskupcu, wspieranych przez funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie, możliwe było ustalenie i zatrzymanie 21-letniego mieszkańca Biskupca podejrzewanego o dokonanie zabójstwa 38-letniego mężczyzny. Na miejscu zdarzenia policjanci zabezpieczyli ślady kryminalistyczne. Zgodnie z kodeksem karnym przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności lub karą dożywotniego pozbawienia wolności” – poinformował rzecznik KMP Olsztyn.

Sławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z denatem

Mężczyzna przebywa w policyjnej celi, zostanie przebadany na obecność środków odurzających. Obecnie 21-latek przebywa w policyjnym areszcie. Wkrótce śledczy będą wykonywać dalsze czynności procesowe z jego udziałem. Mężczyzna podejrzewany jest o dokonanie przestępstwa zabójstwa, za co kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 8 lat, karę 25 lat pozbawienia wolności lub karę dożywotniego pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Aha
5 sierpnia 2022 15:29

W biskupicach? Gdzie to jest?

Agnieszka
6 sierpnia 2022 10:08

Kto pisze te artykuły? Biskupice? Masakra. W Biskupcu … Szkoda słów

Popularne
Ogłoszenia

Bezwzględny wyrok dla dwóch sprawców brutalnego zabójstwa: 14 lat więzienia potwierdzone

Sławomir N. i Łukasz O. zabili kolegę długopisem. Trzy dni imprezowali z denatem