5 C
Olsztyn
środa, 21 lutego, 2024
reklama

Stał bez spodni na moście przy Parku Centralnym. Chciał skoczyć przez złamane serce

OlsztynStał bez spodni na moście przy Parku Centralnym. Chciał skoczyć przez złamane...

Jak to jest znajdować się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie? Tak właśnie możemy powiedzieć o policjantach z adaptacji zawodowej z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie, którzy w trakcie służby zauważyli 35-latka chcącego skoczyć z mostu do rzeki.

reklama

W środę (03.08.2022) w trakcie służby w ramach adaptacji zawodowej w Oddziale Prewencji Policji w Olsztynie, pełniąc służbę w patrolu pieszym, policjanci zauważyli na ul. Niepodległości dziwnie zachowującego się mężczyznę. Stał on za barierką zabezpieczającą most, bez butów i spodni, które leżały tuż obok. Policjanci natychmiast zareagowali przeprowadzając go w bezpieczne miejsce oraz udzielili pierwszej pomocy medycznej. Okazało się, że 35-latek chciał skoczyć z mostu, jak tłumaczył z powodu „zawodu miłosnego”.

Na miejscu pojawił się również zastęp OSP Olsztyn-Gutkowo, który przejeżdżając widział całe zdarzenie i natychmiast przystąpił do udzielenia wsparcia dla patrolu Policji oraz udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy mężczyźnie. Na miejsce przyjechała również załoga karetki pogotowia. Okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu i po konsultacji z lekarzem został przewieziony do ambulatorium.

reklama

Nie bądź obojętny, reaguj!

W większości przypadków osoby, które chcą popełnić samobójstwo mówią o tym, informują nas o swoich dalszych poczynaniach. Bardzo często to, czy osoba przeżyje jest w dużej mierze zależne od nas, jak my zareagujemy na ich znaki. Czasami zwykła rozmowa, wysłuchanie, poczucie obecności bliskiej osoby może go odwieźć od myśli samobójczych.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Piotr
5 sierpnia 2022 18:06

debilowi nie prztlumaczysz,zadna milosc tylko czysty debilizm

Wiesław
5 sierpnia 2022 12:21

Skacząc w tym miejscu, to się można tylko na szyderstwa przechodniów i medyków narazić

Polecane
Ogłoszenia