reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

10-letnia dziewczynka wybrała się sama, bez wiedzy rodziny na wakacyjną wyprawę pociągiem

Iława10-letnia dziewczynka wybrała się sama, bez wiedzy rodziny na wakacyjną wyprawę pociągiem

10-letnia dziewczynka z Warszawy wybrała się sama, bez wiedzy rodziny na wakacyjną wyprawę pociągiem do Tczewa – podała w środę warmińsko-mazurska policja. Ze stacji kolejowej w Iławie dziecko odwieziono do domu radiowozem, pod opieką policjantów.

reklama

O dziecku, które podróżuje bez opieki dorosłych i bez biletu, powiadomiła iławską policję obsługa pociągu relacji Gliwice-Gdynia. Dziewczynce towarzyszył jedynie jej piesek.

„W rozmowie z funkcjonariuszami dziewczynka powiedziała, jak się nazywa, że ma 10 lat, mieszka w Warszawie i postanowiła pojechać do znajomych do Tczewa, nikomu w domu nic nie mówiąc” – poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

reklama

Policjanci ustalili adres zamieszkania 10-latki i powiadomili jej matkę. Odebrali dziecko od obsługi pociągu i przetransportowali je radiowozem z powrotem do Warszawy.

„Dziewczynka wspólnie ze swoim czworonożnym przyjacielem, cała i zdrowa została odwieziona do babci, gdyż mama była w pracy. 10-latka wyglądała na bardzo podekscytowaną zamieszaniem wokół własnej osoby i przejażdżką radiowozem” – przekazała policjantka.

reklama

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×