13 C
Olsztyn
piątek, 24 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Marsz Równości z patronatem Komisji Europejskiej i prezydenta Grzymowicza

OlsztynMarsz Równości z patronatem Komisji Europejskiej i prezydenta Grzymowicza

II Olsztyński Marsz Równości został objęty patronatem honorowym przez prezydenta Olsztyna oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce. Marsz przejdzie przez Olsztyn 20.08 pod hasłem “Jesteśmy jednością”.

reklama

II Olsztyński Marsz Równości to święto osób LGBT+ i innych grup dyskryminowanych, które kolorowym pochodem przejdzie ulicami Olsztyna. Organizatorki wysłały prośbę o objęcie wydarzenia patronatem honorowym przez Prezydenta Miasta Olsztyna oraz Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce i oba te patronaty uzyskały.

„Zależało nam na patronacie honorowym zarówno prezydenta, jak i Komisji Europejskiej, ponieważ ostojami tolerancji i akceptacji w Polsce pozostał samorząd oraz Unia Europejska. Żyjemy w czasach, w których politycy obozu rządzącego atakują osoby LGBT+, w tym roku szczególnie osoby transpłciowe, by uzyskać kilka dodatkowych punktów poparcia” – argumentuje jedna z organizatorek Magdalena Zuba.
„Jesteśmy bardzo zadowolone z patronatu prezydenta Grzymowicza. który podkreślił w odpowiedzi na wniosek społeczny, edukacyjny i promocyjny charakter naszego marszu. To prawda – wiemy już, że na marsz przyjadą osoby spoza miasta, a nawet województwa. Cieszyłyśmy się, gdy po pierwszym marszu odzywały się do nas zachwyceni Olsztynem maszerujący. Jeśli osoby LGBT+ nie doświadczają w konkretnym miejscu dyskryminacji, chętnie do niego wracają na urlop” – twierdzi Emilia Bartkowska-Młynek.

reklama

Olsztyński Marsz Równości to jednak nie tylko sam pochód. W tym roku jednym z wydarzeń towarzyszących będzie dyskusja “Kto robi aborcje w Polsce” w Galerii Sowa (19.08, godz. 18:00). Rozmawiać będą: Justyna Wydrzyńska – postawiona przed sądem za pomoc w aborcji aktywistka Aborcyjnego Dream Teamu z przedstawicielką organizacji Kobiety w Sieci oraz Agata Szerszeniewicz z Olsztyńskiego Marszu Równości.

Kto robi aborcje w Polsce? – spotkanie w ramach II Olsztyńskiego Marszu Równości
19.08, 2022, godz. 18:00
Galeria Sowa (ul. Zamkowa 2)
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/469800604522280

reklama

II Olsztyński Marsz Równości
20.08.2022, godz. 12:00
start: plac Pułaskiego
link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/1470498293422761

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

12 KOMENTARZY

12 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
koli
2 sierpnia 2022 16:08

P.G już na ciebie nie zagłosuje!!!!!!!!

NO
2 sierpnia 2022 16:04

popierać aborcję to tak jakby mieć pretensje do własnej matki że was nie wyskrobała

Popularne
Ogłoszenia