13 C
Olsztyn
wtorek, 27 września, 2022
reklama

Będzie fala upałów? Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego

WiadomościBędzie fala upałów? Prognoza pogody dla woj. warmińsko-mazurskiego
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prognozy IMGW dla woj. warmińsko-mazurskiego przewidują, że tym tygodniu nie będzie fali upałów, czyli temperatur powietrza powyżej 30 stopni Celsjusza. W piątek spodziewane są przelotne opady deszczu i burze.

reklama

We wtorek na Warmii i Mazurach prognozowane jest zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23-24 st. C. W nocy z wtorku na środę lokalnie możliwe jest silne zamglenie lub mgła ograniczająca widzialność do około 500 m.

reklama

W środę zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 29 st. C. Wiatr na ogół słaby, zachodni i północno-zachodni.

Zachmurzenie małe i umiarkowane spodziewane jest również w czwartek. W tym dniu temperatura maksymalna od 27 st. C do 30 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Długi weekend z temperaturami do około 30 st. C
reklama

W piątek w ciągu dnia miejscami prognozowane są przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz opady o natężeniu umiarkowanym. Temperatura maksymalna od 26 st. C do 29 st. C.

„Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, z kierunków zachodnich. W czasie burz możliwe porywy do 75 km/h” – prognozuje IMGW.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama