15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Lokatorzy olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych zapłacą więcej

OlsztynLokatorzy olsztyńskich spółdzielni mieszkaniowych zapłacą więcej

Lokatorzy największych spółdzielni mieszkaniowych w Olsztynie czekają podwyżki. Miejska ciepłownia podniosła ceny ogrzewania.

reklama

Ciepłownia podniosła ceny ogrzewania

Druga połowa roku przyniesie kolejne podwyżki opłat za media. Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” Wiesław Barański nie ma wątpliwości, że mieszkańcy odczują je w swoich portfelach „w sposób znaczący”.
Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty” Roman Przedwojski poinformował, że Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Olsztynie ma nową taryfę za ogrzewanie – wyższą od dotychczasowej o 20 procent.
– To kolejny wzrost opłat, na który nie mamy wpływu – powiedział „Gazecie Wyborczej”, zaznaczając, że trzeba się również przygotować na podwyżkę opłat za energię elektryczną.
Spółdzielnia nie ma wyboru: musi wprowadzić nowe stawki, żeby na bieżąco pokrywać koszty mediów, jednak nie zamierza wprowadzać żadnych podwyżek zależnych od samej spółdzielni.

Brak transparentności

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Pojezierze” Wiesław Barański, który również otrzymał pismo od MPEC, zwraca uwagę na brak informacji o powodach wzrostu opłat.
– Mieszkańcy powinni poznać strukturę kosztów związanych z nową taryfą i ich wysokość – powiedział. – W przypadku naszej spółdzielni 75 procent opłat pobieranych od mieszkańców nie jest od nas zależna.
Prezes zaznacza też, że już od sierpnia mieszkańcy zapłacą więcej za wodę: miejskie wodociągi podniosły ceny o 5 groszy za 1 metr sześcienny.
Spółdzielnia stara się obniżać opłaty zależne od niej. To kwoty rzędu kilku do kilkudziesięciu groszy na metrze kwadratowym powierzchni, dzięki czemu teraz są one niższe niż 21 lat temu.

reklama

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Stryjek
1 sierpnia 2022 19:17

Ja we wspólnocie mam jeszcze większe podwyżki, więc nie wiem po co tyle szumu 🙄

John
1 sierpnia 2022 14:48

Gnido spoldzielcza Ty najwiekszym kosztem jestes i ta banda nierobow tam w tej spoldzielni pojezierze… Nie mozna sie doprosic o wymiane zarowki badz posprzatanie a placimy

Polecane