20 C
Olsztyn
poniedziałek, 15 lipca, 2024
reklama

Podpisano kontrakt programowy. Do naszego regionu trafi ok. 1,8 mld euro

GiżyckoPodpisano kontrakt programowy. Do naszego regionu trafi ok. 1,8 mld euro

Kontrakt programowy dla województwa warmińsko-mazurskiego na kwotę 1 mld 786 mln euro został podpisany w piątek przez ministra funduszy i polityki regionalnej, Grzegorza Pudę, oraz marszałka Gustawa Brzezina. Warmińsko-mazurskie jest jednym z 10. regionów, które podpisały kontrakt programowy z MFiPR, który określa konkretne inwestycje ważne dla regionu i Polski.

reklama

Minister Puda przyznał, że negocjacje z regionem trwały długo, ale udało się zwiększyć pulę środków o ponad 54,7 mln euro w czerwcu 2022 roku. Dzięki funduszom unijnym i krajowym, region staje się bardziej konkurencyjny, a mieszkańcy mają poprawę jakości życia. Pieniądze te zostaną przeznaczone głównie na inwestycje w turystykę, kulturę, przeciwdziałanie zmianom klimatu oraz inwestycje odpowiadające na istotne potrzeby społeczne.

W ramach programu, inwestycje w turystykę zostaną zrealizowane w sposób minimalizujący oddziaływanie na środowisko przyrodnicze, co będzie miało kluczowe znaczenie dla rozwoju regionu na arenie krajowej i międzynarodowej. Również inwestycje kierowane na kulturę będą miały na celu rozbudowę oferty turystycznej. Województwo warmińsko-mazurskie jest jednym z sześciu regionów, które zostaną objęte programem Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane