fbpx
17 C
Olsztyn
czwartek, 6 października, 2022
reklama

Dziś 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zostaną uruchomione syreny alarmowe

OlsztynDziś 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Zostaną uruchomione syreny alarmowe
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

1 sierpnia o godz.17.00, w 78. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego na terenie województwa warmińsko-mazurskiego na minutę zostaną uruchomione syreny alarmowe – poinformował Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

reklama

„W ramach treningu Wojewódzkiego Systemu Wykrywania Skażeń i Alarmowania, celem jednoczesnego upamiętnienia 78. rocznicy Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2022 r. o godz. 17 nadany zostanie akustyczny sygnał alarmowy (syrena) trwający 1 min. Uprzejmie proszę o przekazanie tej informacji mieszkańcom”- przekazał Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki.

reklama

Dźwięk syren ma przypomnieć o wydarzeniach sprzed 78 lat. 1 sierpnia 1944 roku około 50 tys. żołnierzy Armii Krajowej rozpoczęło walkę o wyzwolenie Warszawy spod okupacji niemieckiej, przed wkroczeniem do stolicy wojsk radzieckich.

Powstanie upadło 3 października, po 63 dniach walki. W jego wyniku zginęło od 16 tys. do 18 tys. żołnierzy AK i od 150 tys. do 180 tys. cywilów. Po kapitulacji Warszawa została doszczętnie zniszczona przez Niemców.

W rocznicę victorii wiedeńskiej – spojrzenie z Kahlenbergu
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama