reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Polscy żołnierze wrócili do domu

BraniewoJeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów. Polscy żołnierze wrócili do...

Były kwiaty, uściski, łzy szczęścia zarówno witających jak i witanych oraz to cudowne uczucie ulgi, że wreszcie są – cali i zdrowi – w domu. 27 lipca 2022 roku w 9BBKPanc. odbyła się uroczystość powitania żołnierzy X zmiany PKW Łotwa.

reklama

Do kraju wrócili po 6-ciu miesiącach służby na misji w Republice Łotewskiej. Stanowili część rozlokowanej w tym kraju na mocy decyzji szczytu NATO w Warszawie:  Batalionowej Grupy Bojowej Sojuszu pod kanadyjskim dowództwem.

W środę, 27 lipca 2022 w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej odbyło się uroczyste powitanie żołnierzy X zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego Łotwa. Ważnym punktem uroczystości było podpisanie protokołów przekazania podległości X zmiany.

reklama

– Jako ambasadorowie Sił Zbrojnych RP potwierdziliście, że na polskiego żołnierza, w tym żołnierza 9BBKPanc. zawsze można liczyć – mówił płk Tomasz Biedziak, który przywitał żołnierzy w imieniu dowódcy głównego RSZ i dowódcy 16DZ.  Za zrealizowanie zadania w tym  trudnym dla regionu okresie podziękował żołnierzom płk. Krzysztof Gandziarek, który reprezentował Dowództwo Operacyjne RSZ. Każdy z przemawiających życzył żołnierzom chwili „pomisyjnego oddechu” i zasłużonego odpoczynku w rodzinnym gronie.

Misjonarze z Łotwy nie przyjechali z pustymi rękoma. Do Braniewa przywieźli specjalny prezent, w postaci pamiątkowego drogowskazu, który zdający obowiązki dowódcy X zmiany mjr Wojciech Tuchalski  wręczył dowódcy 9 brygady płk Sławomirowi Lidwie.

reklama

Uroczystość zakończyła wspólna defilada pododdziałów 9 brygady, X zmiany i orkiestry wojskowej z Elbląga. Defiladę obserwowali przybyli na uroczystość goście, wśród nich samorządowcy i rodziny żołnierzy.

źródło: 9BBKPanc., fot. 9BBKPanc

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×