reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Utalentowana kolarka z wizytą u Prezydenta

OlsztynUtalentowana kolarka z wizytą u Prezydenta

Gdy tylko wsiadła na rower od razu było wiadomo, że ma to perełka, jakich niewiele – tak o Martynie Szczęsnej z Olsztyna mówią trenerzy. W środę, 27.06. za jej osiągnięcia sportowe i dumę jaką przynosi stolicy Warmii i Mazur podziękował jej Prezydent Piotr Grzymowicz.

reklama

Martyna Szczęsna jest zawodniczką Warmińsko-Mazurskiego Klubu Sportowego. W dniach 14-19 lipca 2022 r. w Anadii w Portugali zajęła III miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym.

– Jesteśmy dumni, że mogąc w naszym mieście odkrywać takie talenty sportowe – mówił Prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – dziękujemy za wszystkie emocje, których dostarczyła nam pani w ostatnich dniach.

reklama

Karierę sportową Martyna Szczęsna rozpoczęła od … siatkówki. Ale sport grupowy nie był dla niej, bo – jak przyznaje – woli sama pracować na swoje konto, a nie stresować się tym że nie każdy w grupie daje z siebie wszystko, tak jak ona.

– Do klubu kolarskiego trafiłam 5 lat temu, zachęcona przez koleżankę, która odpowiadała jaki to fajny sport – mówi Martyna Szczęsna – Mama zgodziła się, żebym zaczęła trenować. I okazało się, że jestem niezła.

reklama

Na tyle niezła, że brąz w Mistrzostwach Europy to już kolejne trofeum na jej koncie.

– Gdy Martynka trafiła do naszego klubu od razu wiedzieliśmy, że mamy przed sobą niezwykły talent. – mówił trener Zdzisław Troja I mieliśmy rację. Jak zaczęła startować w młodzikach to od razu wszystko wygrywała.

W świecie kolarskim jest takie powiedzenie, że aby osiągnąć sukces trzeba „zostawić na asfalcie trochę skóry”. Zawodniczka z Olsztyna przyznaje, że w swojej karierze zaliczyła sporo upadków.

– Sporo skóry zostawiłam na asfalcie.Najpoważniejszy wypadek miałam w Opolu, z chłopakami. Na torze wywróciło się wówczas pół peletonu, w tym ja – opowiada Szczęsna – miałam głęboką ranę na łokciu. Po tym miałam długą rzerwę ale wróciłam i zdążyłam zrobić formę na kolejne zawody.

Martyna jest uczennicą II Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, w nowym roku szkolnym pójdzie do 3 lasy. Na razie nie wie jeszcze jakie studia wybierze w przszłości, ale deklaruje że interesują ją kierunki techniczne i być może będzie zdawać na architekturę. Następnym wyzwaniem sportowym będą dla Szczęsnej Mistrzostwa Świata w Tel Awiwie.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×