reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rusza dworzec tymczasowy Olsztyn Główny

OlsztynRusza dworzec tymczasowy Olsztyn Główny

Budowa dworca tymczasowego, który zastąpi dotychczasowy budynek do czasu wybudowania nowego obiektu obsługi podróżnych, dobiegła końca. Jutro rano (27.07) zostanie on otwarty dla podróżnych.

reklama

Dworzec tymczasowy jest położony w bezpośrednim sąsiedztwie obecnego budynku, na lewo od niego, patrząc od strony placu Konstytucji 3 Maja. Został on zbudowany z 42 modułów kontenerowych i posiada dwie kondygnacje. Na parterze podróżni znajdą przestrzeń obsługi podróżnych z holem-poczekalnią o powierzchni 144 m kw., w którym zlokalizowano okienka kasowe. W sąsiedztwie holu zaprojektowano również toalety dla podróżnych. Na piętrze dworca tymczasowego będą mieścić się m. in. pomieszczenia biurowe oraz Straży Ochrony Kolei. Do dworca dostaniemy się zarówno z peronu 1 oraz od strony pl. Konstytucji 3 Maja. Obiekt jest w pełni przystosowany do obsługi podróżnych o ograniczonej sprawności ruchowej.

Otwarcie dworca tymczasowego oznacza zamknięcie dotychczasowego dworca i wyłączenie go z obsługi podróżnych. Na czynne perony podróżni dostaną się schodząc z peronu 1 do przejścia podziemnego.

reklama

Budowa nowego dworca Olsztyn Główny to jedna z największych inwestycji PKP S.A. w ramach Programu Inwestycji Dworcowych na lata 2016-2023. Jest ona dofinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Jej koszt to 70,97 mln złotych brutto. Wykonawcą robót budowlanych jest Torpol S.A., natomiast dokumentację projektową opracowała pracowania architektoniczna TPF Sp. z o.o. z Warszawy. Planowany termin otwarcia nowego dworca dla podróżnych to druga połowa 2023 roku.

źródło: PKP SA

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×