reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10” kupiło od miasta blisko 30 arową działkę

OlsztynStowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa "Strzał w 10" kupiło...

Stowarzyszenie Rodzin i Przyjaciół Osób z Zespołem Downa „Strzał w 10” kupiło od miasta blisko 30 arową działkę przy ulicy Czapli w Olsztynie. W poniedziałek, 25 lipca, został podpisany akt notarialny na sprzedaż nieruchomości.

reklama

Działka sąsiaduje z blisko pół hektorowym gruntem, który od 2013 roku stowarzyszenie dzierżawi od miasta i na którym prowadzi Niepubliczną Szkołę Podstawową z Oddziałami Integracyjnymi „Razem”.

– Wniosek, który skierowałem do Rady Miasta w maju zyskał aprobatę radnych i nieruchomość przy ul. Czapli mogła zostać sprzedana w trybie bezprzetargowym, na rzecz „Strzału w 10” – mówi prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz – trzymam kciuki za stowarzyszenie i wierzę, że dzięki temu będzie mogło rozwijać swoją działalność, która znakomicie uzupełnia ofertę edukacyjną miasta i że dzieci z niepełnosprawnościami będą mogły kontynuować naukę w jak najlepszych warunkach.

reklama

Tymczasem stowarzyszenie równolegle z załatwianiem formalności związanych z zakupem działki przygotowało projekt i planuje w przyszłym roku rozszerzyć ofertę kształcenia.

– Jesteśmy coraz bliżej spełnienia naszych marzeń – mówi Ewa Kowerzanow – Luto, prezes stowarzyszenia „Strzał w 10” – a w tych marzeniach zakładamy, że w drugiej połowie roku szkolnego dzieci będą już mogły się uczyć w nowej szkole. Będzie to placówka dla dzieci z trudnościami społecznymi, ale również dla dzieci z depresjami, bo widzimy że po pandemii jest ich coraz więcej. Chcemy by znalazły akceptację, miłość i zrozumienie.

reklama

Do nowego obiektu przeniesiemy edukację klas 4 – 8 oraz zajęcia rehabilitacyjne.

Działka została sprzedana za 570 tysięcy złotych netto. Aby ułatwić stowarzyszeniu spłatę działki raty zostały rozłożone na 10 lat.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×