reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztyn z nowym muralem

OlsztynOlsztyn z nowym muralem

Ma blisko 130 metrów kwadratowych, a przy malowaniu go wykorzystano 180 odcieni niemal wszystkich kolorów. Mowa o nowym muralu, który powstał dzięki Olsztyńskiemu Budżetowi Obywatelskiemu „Mazurski Dziedziniec”

reklama

– Pracowaliśmy po 11 godzin dziennie, pogoda nam dopisała więc w pięć dni udało nam się namalować mural, który zaprojektowaliśmy zgodnie z zadaną tematyką  – mówi Dominik Rutkowski z KolorArt – choć nie obyło się bez niespodzianek, bo wjazd na podwórko, na którym wykonywaliśmy mural wiedzie przez niezwykle wąskie przejście pomiędzy budynkami, przez co nie dało się tam przetransportować rusztowania i musieliśmy wszystko przenosić ręcznie. Dodatkowo pod muralem znajduje się box śmietnikowy i musieliśmy trochę kombinować z rozstawieniem ruszowania, ale – jak widać – wszystko da się zrobić.

Do wykonania tego niezwykłego dzieła sztuki artyści użyli specjalnych sprayów i emulsji fasadowych.

reklama

– Mamy już sprawdzone produkty, które dają gwarancję, że przez 5 lat kolor muralu nie wyblaknie. I oczywiście pod spodem zawsze dajemy podkład, dzięki czemu prędzej odpadnie tynk niż nasz rysunek zmieni kolor – dodaje Rutkowski.

Mural jest jednym z elementów projektu numer 66. ubiegłorocznego Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego elementem jest też wymiana nawierzchni na całej powierzchni podwórka, zgodnie z ideą miasta gąbki. Teren zrewitalizowany w taki sposób pozwala na retencję wody i zapobiega zalaniom przy intensywnych opadach.

reklama

Powstanie muralu jest współfinansowane dzięki wsparciu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego w konkursie „Łączy nas turystyka” w 2022 roku.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×