reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

35-letni kierowca osobowego mercedesa zderzył się z pociągiem relacji Warszawa – Gdynia

Ełk35-letni kierowca osobowego mercedesa zderzył się z pociągiem relacji Warszawa - Gdynia

W minioną sobotę (23.07.2022r.) doszło do zdarzenia w miejscowości Nowa Wieś Ełcka. Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni kierowca osobowego mercedesa na niestrzeżonym przejeździe kolejowym oznakowanym znakami STOP zderzył się z pociągiem relacji Warszawa – Gdynia. Kierowca był trzeźwy i nie ucierpiał podczas tego zdarzenia. Do szpitala z urazem ręki trafił dorosły pasażer, a także 6-letnie dziecko. W pociągu podróżowało około 300 osób – nikt nie potrzebował pomocy medycznej.

reklama


Policjanci zatrzymali kierowcy samochodu prawo jazdy. Teraz są wyjaśniane szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.
Mówimy o tym zdarzeniu ku przestrodze. Wypadki z udziałem pociągów i samochodów osobowych często kończą się tragicznie. W maju br. na tym przejeździe kolejowym zginął kierowca samochodu. Zatrzymanie się przed przejazdem zajmuje tylko chwilę. Ta chwila może zadecydować o życiu i zdrowiu.  


Kilka tygodni temu policjanci z Ełku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna przeprowadzili działania na przejazdach kolejowych w Nowej Wsi Ełckiej i Bajtkowie. Zachowania kierowców obserwowane były przez policyjnego drona. Niestety zarejestrowany materiał wymownie pokazał, jak wielu kierowców ignoruje znak STOP. W ciągu kilku godzin służby policjanci ujawnili aż 43 kierowców, którzy kompletnie zignorowali ten znak i przejeżdżali przez przejazd kolejowy nawet nie zwalniając.

reklama

źródło: KWP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×