16 C
Olsztyn
sobota, 25 maja, 2024
reklama

Dwóch chłopców w wieku 8 lat z dworca trafiło do opieki socjalnej. Ich ojciec pijany spał na ławce

OlsztynDwóch chłopców w wieku 8 lat z dworca trafiło do opieki socjalnej....

Policjanci patrolujący teren dworca głównego w Olsztynie zwrócili uwagę na śpiącego na ławce mężczyznę, w którego pobliżu znajdowało się dwóch chłopców. Okazało się, że dzieci w wieku 8 lat to synowie mężczyzny, z którym funkcjonariusze z trudem mogli się porozumieć. 38-latek był kompletnie pijany – badanie alkomatem wykazało obecność blisko 2 promili alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna noc spędził w izbie wytrzeźwień, a dzieci trafiły pod opiekę wezwanych na miejsce interwencji pracowników MOPS-u.

reklama

W piątek (22.07.2022 r.) kilka minut po północy w trakcie patrolowania terenu dworca głównego w Olsztynie, policjanci zainteresowali się dwójką chłopców siedzących na ławce. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że osoba, która powinna dbać o ich bezpieczeństwo po prostu spała. Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Olsztynie najpierw obudzili, a następnie przystąpili do czynności legitymowania. Podczas czynności funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu, a badanie alkomatem tylko potwierdziło ich przypuszczenia, że 38-letni mężczyzna był kompletnie pijany – w jego organizmie krążyły blisko dwa promile alkoholu.

Z uwagi na fakt, że 38-latek na terenie Olsztyna był sam z dziećmi oraz to, że w takim stanie nie mógł zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwa, policjanci wezwali na miejsce interwencji pracowników socjalnych, którzy do chwili wytrzeźwienia 38-latka zaopiekowali się dziećmi. Nieodpowiedzialny ojciec noc spędził samotnie w izbie wytrzeźwień.

Sporządzona z interwencji dokumentacja zostanie przesłana do sądu rodzinnego, którego zadaniem będzie zbadanie zdarzenia pod kątem narażenia dzieci na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia. Policjanci przypominają, że za to przestępstwo grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KMP Olsztyn

reklama

zobacz również: Alkomaty: który jest najlepszy i co to jest kalibracja alkomatu?

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ever
25 lipca 2022 13:27

Chlal za 500plus?

Polecane
Ogłoszenia