reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

IMGW prognozuje jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu na Warmii i Mazurach

WiadomościIMGW prognozuje jaka będzie pogoda w najbliższym tygodniu na Warmii i Mazurach

Najbliższy tydzień na Warmii i Mazurach upłynie pod znakiem powrotu łagodnego lata, bez 30-stopniowych upałów – przewidują synoptycy IMGW. Jedynie we wtorek spodziewane są burze, więc turyści i mieszkańcy regionu powinni w tym dniu zachować ostrożność.

reklama

Jak poinformowała Emilia Szewczak z IMGW, w poniedziałek do końca dnia w regionie ma być słonecznie i bez opadów. Maksymalna temperatura wyniesie do 28 st. C na zachodzie województwa. „Znajdujemy się pod wpływem wyżu z ośrodkiem na wschodzie Polski. Im bliżej Zatoki Gdańskiej, tym cieplej” – dodała.

We wtorek przez Polskę przemieszczał się będzie chłodny front z zachodu. Na przeważającym obszarze województwa prognozowane są temperatury do 23-25 st. C. i opady deszczu do około 20 litrów na metr kw. Nad regionem pojawią się burze, podczas których wiatr może w porywach dochodzić do 65 km/h.

reklama

„Dlatego w tym dniu trzeba śledzić prognozę, zachować ostrożność i nie wychodzić w trakcie burz na zewnątrz, jeśli nie ma takiej konieczności” – przypominają synoptycy.

W środę mieszkańców Warmii i Mazur czeka poprawa pogody, opady przesuną się na wschód i będzie więcej pogodnego nieba, nadal utrzymywać się mają temperatury do maksymalnie 23 st. C.

reklama

W czwartek temperatura do 25 st. C, miejscami może spaść słaby, przelotny deszcz. Niewielkie, przelotne opady mogą pojawić się również w piątek i sobotę, a maksymalna temperatura w te dni sięgnie 26 st. C.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×