2 C
Olsztyn
piątek, 19 kwietnia, 2024
reklama

Wpłynęły apelacje ws. odszkodowania i zadośćuczynienia dla byłego prezydenta miasta

OlsztynWpłynęły apelacje ws. odszkodowania i zadośćuczynienia dla byłego prezydenta miasta

Sąd Apelacyjny w Białymstoku będzie rozpatrywał apelacje od wyroku olsztyńskiego sądu okręgowego przyznającego byłemu prezydentowi miasta, Czesławowi Małkowskiemu, blisko 2,3 mln zł za niesłuszne zatrzymanie i aresztowanie. Skarb Państwa i Prokuratura Okręgowa w Olsztynie złożyły apelacje, natomiast pełnomocnik Małkowskiego poinformował, że nie będzie wnosił apelacji.
WCześniej Sąd Okręgowy w Olsztynie na rzecz Małkowskiego zasądził od Skarbu Państwa ponad 294 tys. zł odszkodowania oraz 2 mln zł zadośćuczynienia w sprawie karniej, w której został uniewinniony od zarzutu zgwałcenia urzędniczki.
Czesław Małkowski był zatrzymany i aresztowany w 2008 roku, był w areszcie do 2008 roku i po 14 latach był ostatecznie uniewinniony przez Sąd Okręgowy w Olsztynie.
źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Sprawiedliwość PO olsztyńsku
23 lipca 2022 15:03

Olsztyński sąd to czerwone bagno.Powiązania korupcja i PO PSL owska sprawiedliwość.Sąd doszedł do wniosku że nie dymał podległych urzędniczek szantażem.Tylko go dymali.Oto tzw. państwo PO PSL owskich sądów i takiego też prawa.

Paranoja
24 lipca 2022 11:04

Sąd uzasadniając to odszkodowanie stwierdził że gość w wyniku traumatycznych przejść doznał uszczerbku na zdrowiu skoro tak to powinien chyba przejść na rentę a nie co chwilę ochoczo startować w wyborach samorządowych

Polecane
Ogłoszenia