reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Jaka czeka nas pogoda w weekend na Warmii i Mazurach?

WiadomościJaka czeka nas pogoda w weekend na Warmii i Mazurach?

Pogoda na Warmii i Mazurach w sobotę zapowiada się przyjemnie ciepła, choć mogą wystąpić lokalne burze, natomiast niedziela zdecydowanie chłodniejsza – poinformował w piątek dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz z Warszawy Michał Folwarski.

reklama

Początek weekendu czyli sobota upłynie pod znakiem wysokiej temperatury, choć upału nie będzie. Zapowiada się od 23 st. do 29 st. C. W sobotę możliwe będą przelotne opady i lokalne burze. Podczas burz spadnie do 20 mm deszczu i możliwe będą silniejsze porywy wiatru do 65 km na godz. Wiatr będzie też porywisty w ciągu dnia nawet poza obszarem burz. Będzie dokuczliwy i będzie obniżał temperaturę odczuwalną- podał synoptyk.

W niedzielę na Warmii i Mazurach będzie zdecydowanie chłodniej, od 20 st. do 23 st. C. Mogą się zdarzyć przelotne opady deszczu i lokalnie burze, głównie na wschodzie i północy regionu. Natomiast zdecydowanie opady i burze będą słabsze. Słabsze będą też porywy wiatru w granicach do 60 km na godz. a opady wyniosą do 15 mm.

reklama

Wiatr będzie wiał w ciągu dnia z północnego zachodu. Noc z soboty na niedzielę będzie chłodniejsza; temperatura wyniesie w granicach od 13 st. do 15 st.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×