reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rajdowiec z Olsztyna będzie bronił tytułów już w ten weekend

OlsztynRajdowiec z Olsztyna będzie bronił tytułów już w ten weekend

Po sześciu tygodniach przerwy do rywalizacji wracają najlepsi w Polsce specjaliści w rallycrossie. Na liście startowej widnieją nazwiska 124 kierowców. W najszybszej klasie supercar wystartuje obrońca tytułów w obu klasyfikacjach, Zbigniew Staniszewski w Fordzie Fiesta RX.

reklama

W najbliższy weekend na torze w Poznaniu będą rywalizowali podczas V eliminacji mistrzostw kraju. Będzie to jednocześnie eliminacja mistrzostw Europy strefy centralnej. Mistrz Polski i Europy Centralnej w rallycrossie, Zbigniew Staniszewski z Olsztyna, zmierzy się z najlepszymi kierowcami w swojej kategorii o obronę swoich tytułów.

„Kilka tygodni przerwy to świetna sprawa żeby wypocząć, ale po ostatnich zawodach mam niedosyt bo dwukrotnie nie dane było nam wygrać. Wcześniej wielokrotnie robiliśmy rekordy torów lub zawodów i z większości imprez przywoziliśmy zwycięstwa. Całą przerwę między rundami łamaliśmy sobie głowy aby znaleźć przyczynę gorszych wyników. Doszliśmy do wniosku że wiosną tego roku przyjęliśmy złe założenia dotyczące ustawień samochodu. Wiemy gdzie był błąd. Wróciliśmy do starych założeń, które sprawdzimy podczas testów przed rundą w Poznaniu. Czekają nas pracowite cztery dni. Plan jest prosty, dobrze ustawić samochód i wrócić do wygrywania. Oczywiście nie będzie to takie proste. Stoczymy zacięty bój z najgroźniejszym rywalem Alesem Fucikiem. Czech na początku sezonu ogłosił całemu światu że interesuje go tylko tytuł mistrza Europy centralnej, co rzecz jasna koliduje z naszymi planami” – mówi przed łączoną rundą MPRX i FIA CEZ Zbigniew Staniszewski.

reklama

Rajdowiec z Olsztyna będzie bronił tytułów już w ten weekend

Zawodnik z Olsztyna wystartuje w Fordzie Fiesta RX, którym kilka miesięcy wcześniej zwyciężył w eliminacjach w Słomczynie.

reklama

„Prowadzimy w klasyfikacji generalnej, ale z niedużą przewagą. Fucik będzie atakował aby wyjść na prowadzenie. Zadanie jest jasno nakreślone. Wygrać w Poznaniu i umocnić się na prowadzeniu. Czuję się silny i pewny swojej dyspozycji. Nie odpoczywałem od kierownicy zbyt długo. Zaliczyłem kilka solidnych sesji treningową Fiestą R5. Jestem w dobrej formie i nie mogę doczekać się rywalizacji na torze w Poznaniu”

Wyniki będzie można śledzić online, pod tym adresem.

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×