16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Przez osiem godzin na chodniku leżało ciało mężczyzny

OlsztynPrzez osiem godzin na chodniku leżało ciało mężczyzny

Przez osiem godzin na chodniku w Dobrym Mieście pod Olsztynem leżało ciało mężczyzny. Nie miał kto stwierdzić zgonu.

reklama

Mężczyzna zmarł na ulicy

W poniedziałek 18 lipca koło godziny 11 rano służby w Dobrym Mieście otrzymały informację o nieprzytomnym mężczyźnie, leżącym na chodniku przy ulicy Pogodnej. Na miejscu pierwsi pojawili się ratownicy medyczni, którzy stwierdzili zgon. Mimo tego ciała nie można było zabrać – musiało czekać na lekarza około ośmiu godzin.

Taki przebieg wydarzeń potwierdza podkom. Rafał Prokopczyk z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

reklama

– Powiadomienie o nieprzytomnym mężczyźnie służby ratunkowe otrzymały w poniedziałek po godzinie 11:00. Wiadomość została przekazana przez świadka zdarzenia, który w rejonie ulicy Pogodnej w Dobrym Mieście zauważył leżącego mężczyznę. Na miejsce jako pierwsza dojechała załoga karetki pogotowia. Niestety, mimo podjętych wysiłków mężczyzna nie odzyskał przytomności, a lekarz stwierdził jego zgon. Czynności, które na miejscu zdarzenia wykonywali policjanci, odbywały się pod nadzorem prokuratora – poinformował „Gazetę Olsztyńską” podkom. Rafał Prokopczyk.

Policjanci ustalili, że mężczyzna to 41-letni mieszkaniec gminy Dywity, według wstępnych ustaleń w sprawę nie są zamieszane osoby trzecie. Prokurator zgodził się na wydanie ciała rodzinie.

Ciało leżało na chodniku przez osiem godzin

Policjanci rozstawili parawan i przez osiem godzin czekali na przyjazd lekarza. Tylko on mógł oficjalnie stwierdzić zgon mężczyzny (w obsadzie wezwanej rano karetki byli ratownicy medyczni, nie było lekarza). Bez tego funkcjonariusze nie mogli zakończyć czynności ani opuścić miejsca zdarzenia.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Dejmi
13 sierpnia 2022 22:57

Leżał na trawie a nie na chodniku

Polecane
Ogłoszenia