-1 C
Olsztyn
piątek, 22 listopada, 2024
reklama

Monitoring bezprzewodowy – porady

Materiał zewnętrznyMonitoring bezprzewodowy – porady

Monitoring bezprzewodowy to doskonałe rozwiązanie, gdy chcemy zapewnić sobie i innym osobom oraz zgromadzonym materiałom i towarom niezbędny poziom ochrony. Decydując się na zakup konkretnego zestawu, powinniśmy zwrócić uwagę na jego kilka podstawowych cech.

Zalety monitoringu bezprzewodowego

Podstawową zaletą monitoringu bezprzewodowego jest możliwość jego zamontowania w niemal każdym miejscu. Nie musimy w jego przypadku stosować bowiem przewodów ani prowadzić prac w ścianach. Dzięki temu montaż monitoringu bezprzewodowego nie zajmuje wielu godzin. W przypadku mniejszych powierzchni uruchomimy go nawet w tym samym dniu. To, że instalacja takiego monitoringu nie ma przewodów, zmniejsza także nasze koszty. Bardzo istotne jest ponadto to, że kamery z monitoringu bezprzewodowego możemy w dowolny sposób przestawiać. Pozwoli to na idealne pokrycie obrazu tak, by spełniał on nasze oczekiwania. Ponadto kamery z takiego monitoringu z łatwością schowamy, żeby nie były na widoku.

Jak działają kamery monitoringu bezprzewodowego?

Kamery monitoringu bezprzewodowego działają na zasadzie przesyłania nagrań do rejestratora.  Systemy monitoringu podłączają się do sieci za pośrednictwem Wi-Fi bezprzewodowo lub przez kabel. Wymagają ponadto okablowania do zasilania prądem, choć nie jest to regułą. Istnieją bowiem kamery wyposażone w baterię ładowaną przy pomocy kabla USB. Ich akumulator pozwala nawet na 3 miesiące ciągłej pracy. Ponadto dostępne są również kamery do monitoringu ładowane za pomocą paneli solarnych. To jednocześnie bardzo ekologiczne rozwiązanie. Nie musimy bowiem wykorzystywać do ich zasilania innych, konwencjonalnych źródeł energii, a w szczególności z węgla kamiennego i brunatnego, które są podstawą w polskiej energetyce. Dzięki kamerom monitoringu zasilanym przez panele solarne możemy się ponadto uniezależnić od dostępu energii z sieci przesyłowej.

Monitoring bezprzewodowy – porady

Jeśli zdecydujemy się na monitoring bezprzewodowy, porady będą niezbędne do wyboru zestawu, który spełni nasze oczekiwania. Po pierwsze, kamery takiego monitoringu powinny mieć dobrą rozdzielczość, co najmniej 2-4 Mpx Full HD. Pozwoli to na dostrzeżenie niezbędnych szczegółów w razie, gdy takie urządzenia będą świadkami określonego zdarzenia, wymagającego np. identyfikacji sprawcy. Istotne są oprócz tego ogniskowe kamer. Im są one niższe, tym mają one szerszy kąt widzenia. Jeśli mamy do czynienia z monitoringiem zewnętrznym, przydatna będzie możliwość powiększenia obrazu. Istotnym elementem, w który powinna być wyposażona kamera monitoringu bezprzewodowego, jest również promiennik podczerwieni. Umożliwia on rejestrowanie dobrej jakości obrazu także przy mocno ograniczonym oświetleniu, a więc np. w trakcie zachmurzenia i opadów oraz w warunkach nocnych.

Jak uzyskać środki na zakup monitoringu bezprzewodowego?

Koszt standardowego bezprzewodowego zestawu monitoringu, w zależności od liczby kamer i ich zasięgu, to kwota co najmniej 1-2 tys. złotych, choć jeśli liczymy na pewne innowacje technologiczne, może być ona nawet kilkukrotnie wyższa. W razie braku środków na koncie możemy posiłkować się produktami bankowymi, takimi jak karta kredytowa. Przykładem produktu, który spełni nasze oczekiwania przy zakupie takiego monitoringu, jest VISA TurboKarta oferowana przez Santander Consumer Bank. Pozwala ona na skredytowanie takiego zakupu bez odsetek nawet na 54 dni. Jeśli nie będziemy mogli spłacić w tym czasie całości naszego zobowiązania, możemy skorzystać dodatkowo z rozłożenia go na dogodne raty. Wygodny dostęp do informacji na temat karty w bankowości internetowej oraz w aplikacji mobilnej – to dodatkowe atuty karty VISA dostępnej w Santander Consumer Bank, dzięki której cieszy się ona tak dużą popularnością wśród osób, które decydują się na różnego rodzaju inwestycje.

Źródła:

https://solumait.pl/blog,ac155/monitoring-bezprzewodowy-wady-i-zalety-tego-rozwiazania,115

Czym się kierować przy wyborze monitoringu bezprzewodowego?

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane