fbpx
15 C
Olsztyn
piątek, 22 września, 2023
reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Trzecie Kortowskie Zawody Autostopowe

OlsztynTrzecie Kortowskie Zawody Autostopowe

Po  raz trzeci Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego organizuje zawody autostopowe. Tym razem studenci będą się ścigać na trasie Olsztyn – Wisła.

reklama

Zawody mają na celu propagowanie podróżowania autostopem, pokazywania, że nie jest to wcale takie straszne ani trudne, jak wielu osobom wydaje się to na początku – mówi Agata Eźlakowska z AKT. – Dla sporej części uczestników poprzednich dwóch edycji Kortowskich Zawodów Autostopowych pokonywanie w ten sposób trasy było dla nich pierwszym zetknięciem z autostopem. Poza tym jest to dobra zabawa, możliwość poznania nowych, ciekawych osób. Oczywiście autostop w formie zawodów naszym zdaniem podnosi jego atrakcyjność, bo kto nie lubi zdrowej rywalizacji i możliwości wygrania nagród? W poprzednich latach trasa wiodła z Olsztyna do Szklarskiej Poręby (2012) i Zamościa (2013). Udział wzięło 35 par (2012), a w 2013 40 par.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia. Pierwszego dnia uczestnicy wystartują o godz. 9 z Olsztyna, zakończenie przewidziano na godz. 16 następnego dnia. Ci, którzy będą mieli szczęście na trasie podróży mają szansę dojechać do Wisły już pierwszego dnia podróży. Trzy pierwsze pary otrzymają nagrody w postaci sprzętu turystycznego. Jest też przewidziana nagroda pocieszenia dla pary, która dojedzie jako ostatnia.  W sobotę (26.04) o godz. 16 odbędzie się na polu namiotowym przy skoczni narciarskiej w Wiśle oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

reklama

Doktor Szymon Żyliński z Wydziału Humanistycznego, który naukowo badał zjawisko autostopu: – Od roku 2000 można zaobserwować przewartościowanie działań autostopowych. Z beztroskiej wędrówki, bez większego planu, staje się on obecnie przedsięwzięciem w stylu sportów ekstremalnych, o czym najlepiej mogą świadczyć różnego rodzaju zawody autostopowe.

Karol, podróżnik: – Kieszeń studencka nie jest głęboka, więc autostop, w połączeniu na przykład z długimi wakacjami, to szansa na zobaczenie kawałka świata małym kosztem. Pamiętam swoje pierwsze podróże, po których zwiedziłem kilka europejskich krajów, że odbywały się tylko w ten sposób.

reklama

Więcej na temat wydarzenia TUTAJ.

reklama
reklama
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia