12 C
Olsztyn
środa, 24 lipca, 2024
reklama

Trzecie Kortowskie Zawody Autostopowe

OlsztynTrzecie Kortowskie Zawody Autostopowe

Po  raz trzeci Akademicki Klub Turystyczny Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego organizuje zawody autostopowe. Tym razem studenci będą się ścigać na trasie Olsztyn – Wisła.

reklama

Zawody mają na celu propagowanie podróżowania autostopem, pokazywania, że nie jest to wcale takie straszne ani trudne, jak wielu osobom wydaje się to na początku – mówi Agata Eźlakowska z AKT. – Dla sporej części uczestników poprzednich dwóch edycji Kortowskich Zawodów Autostopowych pokonywanie w ten sposób trasy było dla nich pierwszym zetknięciem z autostopem. Poza tym jest to dobra zabawa, możliwość poznania nowych, ciekawych osób. Oczywiście autostop w formie zawodów naszym zdaniem podnosi jego atrakcyjność, bo kto nie lubi zdrowej rywalizacji i możliwości wygrania nagród? W poprzednich latach trasa wiodła z Olsztyna do Szklarskiej Poręby (2012) i Zamościa (2013). Udział wzięło 35 par (2012), a w 2013 40 par.

Tegoroczna edycja zawodów odbędzie się w dniach 25-26 kwietnia. Pierwszego dnia uczestnicy wystartują o godz. 9 z Olsztyna, zakończenie przewidziano na godz. 16 następnego dnia. Ci, którzy będą mieli szczęście na trasie podróży mają szansę dojechać do Wisły już pierwszego dnia podróży. Trzy pierwsze pary otrzymają nagrody w postaci sprzętu turystycznego. Jest też przewidziana nagroda pocieszenia dla pary, która dojedzie jako ostatnia.  W sobotę (26.04) o godz. 16 odbędzie się na polu namiotowym przy skoczni narciarskiej w Wiśle oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

reklama

Doktor Szymon Żyliński z Wydziału Humanistycznego, który naukowo badał zjawisko autostopu: – Od roku 2000 można zaobserwować przewartościowanie działań autostopowych. Z beztroskiej wędrówki, bez większego planu, staje się on obecnie przedsięwzięciem w stylu sportów ekstremalnych, o czym najlepiej mogą świadczyć różnego rodzaju zawody autostopowe.

Karol, podróżnik: – Kieszeń studencka nie jest głęboka, więc autostop, w połączeniu na przykład z długimi wakacjami, to szansa na zobaczenie kawałka świata małym kosztem. Pamiętam swoje pierwsze podróże, po których zwiedziłem kilka europejskich krajów, że odbywały się tylko w ten sposób.

Więcej na temat wydarzenia TUTAJ.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane