reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Olsztynianin w kolejnych regatach

OlsztynOlsztynianin w kolejnych regatach

Jacht I Love Poland wystartuje w kolejnych regatach. Z załodze ponownie znalazł się Borys Michniewicz.

Jacht I Love Poland wystartuje w kolejnych regatach. Z załodze ponownie znalazł się Borys Michniewicz.

reklama

Olsztyński żeglarz na pokład I Love Poland zakwalifikował się pod koniec poprzedniego roku. Karierę zaczynał w stolicy Warmii i Mazur, a potem reprezentował  kluby  żeglarskie m.in. w Gdyni i w Warszawie. W barwach Uczniowskiego Klubie Żeglarskim Wiking z Torunia wywalczył srebro Mistrzostw Polski w klasie Finn.

Najbliższe zmagania, w których Borys Michniewicz weźmie udział to Roschier Baltic Sea Race. Regaty są organizowane przez Royal Ocean Racing Club (RORC) i będą pierwszy raz przeprowadzone na Bałtyku.

reklama

Ponad połowa załóg na liście startowej pochodzi z krajów nadbałtyckich, w tym z kraju-gospodarza Finlandii, a także z Danii, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwecji. Start i meta regat znajdować się będzie w Zatoce Fińskiej na wysokości Helsinek, a trasa – około 630 mil morskich – prowadzi wokół szwedzkiej Wyspy Gotland.

– Przede wszystkim to wielka radość, że możemy ścigać się na naszych lokalnych wodach, na naszym Bałtyku – mówi kapitan jednostki I Love Poland, Grzegorz Baranowski. – Cieszymy się, że taka impreza powstała. Skompletowaliśmy młody team i chcielibyśmy popłynąć jak najlepiej.

Przez ostatnie tygodnie załoga trenowała na Zatoce Gdańskiej, startując również w regatach Orvaldi B8 Race, w których zwyciężyła klasyfikację Open i ustanowiła nowy rekord trasy. Od soboty jacht I Love Poland jest już w Helsinkach. Start zaplanowano na czwartek (21 lipca) późnym popołudniem.

Borys Michniewicz pełni funkcję pitmena, czyli osoby odpowiedzialnej za operacje z udziałem lin.

źródło: UM Olsztyn

Tym żyje Olsztyn

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Jak zorganizować zieloną szkołę na Mazurach: praktyczny poradnik

Dlaczego Mazury to idealne miejsce na zieloną szkołę?

Herbicydy sklep

Jak dobrać herbicyd do uprawy i zachwaszczenia?

Rola systemów LPR w nowoczesnej logistyce

Jak działa system awizacyjno-przepustkowy w logistyce?

Kremacja w Polsce – przebieg, koszty i najczęstsze pytania rodzin

Przedstawiamy najważniejsze informacje, które pomagają rodzinom podjąć świadomą decyzję.

Robot chirurgiczny w Szpitalu Miejskim w Olsztynie – precyzja i bezpieczeństwo

Od dwóch lat w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Olsztynie wykonywane są operacje robotyczne usunięcia trzonu macicy u pacjentek z rozpoznaniem nowotworu.

Firmy coraz częściej zamawiają lunche do biura. W Olsztynie działa już taka usługa

Posiłki mogą być przygotowane też na szkolenia i wycieczki szkolne. Lunch&Box wprowadził wygodną ofertę.

Jeszcze więcej dobrego rapu podczas jubileuszowej Kortowiady – Kuban dołącza do line-upu imprezy

Kuban, jeden z filarów nowej fali hip-hopu, po raz pierwszy w Kortowie.

Poręczny i efektywny w każdej sytuacji. Odkurzanie bez wysiłku w dwóch ruchach

Bateria, czas pracy i stacja ładowania – co wpływa na komfort użytkowania.

Tankuj i zyskaj kupon na zakupy. Promocja na stacji paliw Intermarché Olsztyn

Zatankuj i odbierz 20 zł na zakupy – trwa promocja na stacji paliw Intermarché Olsztyn. Na miejscu także myjnia z pachnącą pianą i woskowaniem.

Vatanmed Przeszczep Włosów w Polsce: Historia Sukcesu od Turcji do Europy

Globalna marka przeszczepu włosów rozwija się w Polsce.

12 pytań do mechanika, które od razu odróżnią fachowca od „wymieniacza części”

Jakie pytania warto zadać przed zostawieniem auta u mechanika?
reklama
reklama