reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Olsztynianin w kolejnych regatach

OlsztynOlsztynianin w kolejnych regatach

Jacht I Love Poland wystartuje w kolejnych regatach. Z załodze ponownie znalazł się Borys Michniewicz.

reklama

Olsztyński żeglarz na pokład I Love Poland zakwalifikował się pod koniec poprzedniego roku. Karierę zaczynał w stolicy Warmii i Mazur, a potem reprezentował  kluby  żeglarskie m.in. w Gdyni i w Warszawie. W barwach Uczniowskiego Klubie Żeglarskim Wiking z Torunia wywalczył srebro Mistrzostw Polski w klasie Finn.

Najbliższe zmagania, w których Borys Michniewicz weźmie udział to Roschier Baltic Sea Race. Regaty są organizowane przez Royal Ocean Racing Club (RORC) i będą pierwszy raz przeprowadzone na Bałtyku.

reklama

Ponad połowa załóg na liście startowej pochodzi z krajów nadbałtyckich, w tym z kraju-gospodarza Finlandii, a także z Danii, Niemiec, Norwegii, Polski i Szwecji. Start i meta regat znajdować się będzie w Zatoce Fińskiej na wysokości Helsinek, a trasa – około 630 mil morskich – prowadzi wokół szwedzkiej Wyspy Gotland.

– Przede wszystkim to wielka radość, że możemy ścigać się na naszych lokalnych wodach, na naszym Bałtyku – mówi kapitan jednostki I Love Poland, Grzegorz Baranowski. – Cieszymy się, że taka impreza powstała. Skompletowaliśmy młody team i chcielibyśmy popłynąć jak najlepiej.

reklama

Przez ostatnie tygodnie załoga trenowała na Zatoce Gdańskiej, startując również w regatach Orvaldi B8 Race, w których zwyciężyła klasyfikację Open i ustanowiła nowy rekord trasy. Od soboty jacht I Love Poland jest już w Helsinkach. Start zaplanowano na czwartek (21 lipca) późnym popołudniem.

Borys Michniewicz pełni funkcję pitmena, czyli osoby odpowiedzialnej za operacje z udziałem lin.

źródło: UM Olsztyn

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×