2 C
Olsztyn
środa, 22 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Krzysztof Hołowczyc i Krajowy Duszpasterz Kierowców apelują o ostrożną i rozważną jazdę

OlsztynKrzysztof Hołowczyc i Krajowy Duszpasterz Kierowców apelują o ostrożną i rozważną jazdę

We wspomnienie św. Krzysztofa, 25 lipca będzie obchodzony XVII Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Z tej okazji Krajowy Duszpasterz Kierowców ks. Marian Midura oraz Krzysztof Hołowczyc i Fundacja Kierowca Bezpieczny apelują do uczestników ruchu drogowego o ostrożność i rozwagę.

reklama

„Apelujemy do wszystkich kierowców i prosimy o kulturalną, ostrożną i bezpieczną jazdę. Do wszystkich uczestników ruchu – o poszanowanie dla życia, bo jest ono darem Bożym” – podkreślają w specjalnym apelu na Dzień św. Krzysztofa Krajowy Duszpasterz Kierowców i Fundacja Kierowca Bezpieczny.

Jak zaznaczają, „widząc osobę, która po alkoholu chce usiąść za kierownicą i prowadzić pojazd, musimy zdecydowanie reagować”. „Trzeba tego człowieka powstrzymać” – podkreślono w apelu.

reklama

Główne obchody Dnia Bezpiecznego Kierowcy odbędą się 24 i 25 lipca, w parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Olsztynie, ul. Bajkowa 15. W niedzielę o godz. 10.00 mszy św. w intencji kierowców i wszystkich uczestników ruchu drogowego będzie przewodniczył krajowy duszpasterz kierowców ks. Marian Midura. Na zakończenie uroczystości zostanie odczytany apel policji do kierowców i zostaną poświęcone pojazdy.

Tego samego dnia, w Olsztynie, w godzinach od 10.00 do 12.00, na ul. Leonharda odbędzie się akcja „Dzień bez mandatu”.

reklama

Wezmą w niej udział, Oprócz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, Inspekcja Transportu Drogowego wezmą i funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej. W programie m.in. symulator dachowania (WORD Olsztyn).

Podczas całego dnia propagowana będzie akcja „KRZYŚ” – trzeźwy i życzliwy kierowca. „Każdy kierowca otrzyma Dekalog Kierowcy, breloczki oraz książeczkę św. Krzysztofa” – zapewniają organizatorzy.

Inicjatywa Dnia Bezpiecznego Kierowcy została podjęta w 2006 r. przez Krajowego Duszpasterza Kierowców, który współpracuje z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz kierowcę rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, założyciela fundacji Kierowca Bezpieczny. W tym dniu, wspólnie z policjantami, przypominają oni kierowcom, jak ważne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także kultura jazdy i poszanowanie innych użytkowników drogi.

Od 24 do 31 lipca potrwa również Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa, w którym oprócz promowania bezpieczeństwa na drogach, współpracująca z Krajowym Duszpasterzem Kierowców organizacja MIVA Polska zachęca w sposób szczególny do włączenia się w akcję: 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Inicjatywa ta ma pomóc w zebraniu środków, które będą przeznaczone na zakup pojazdów służących misjom. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Add
20 lipca 2022 11:23

Panie Krzysztofie życzę z całego serca aby do Pana trafił również ten spot.
Pański styl jazdy po ulicach Olsztyna pozostawia bardzo wiele do życzenia.
Wciskanie się i wymuszanie to standard…

Falisty
20 lipca 2022 09:53

I kto to mówi?

Popularne
Ogłoszenia