-3 C
Olsztyn
niedziela, 5 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Samochód utknął między rogatkami. Niebezpieczna sytuacja zmusiła maszynistę pociągu do ostrego hamowania

PiszSamochód utknął między rogatkami. Niebezpieczna sytuacja zmusiła maszynistę pociągu do ostrego hamowania

Na przejeździe kolejowym w miejscowości Kaliszki o mały włos nie doszło do kolejnej tragedii. Tym razem kierująca pojazdem marki Seat zlekceważyła znak STOP i wjechała na przejazd pomimo włączonej sygnalizacji świetlnej w kolorze czerwonym. Samochód utknął między rogatkami. Niebezpieczna sytuacja zmusiła maszynistę pociągu do hamowania. Tym razem się udało, ale mogło dojść do tragedii.

reklama

Do bardzo niebezpiecznej sytuacji wynikającej z lekkomyślności kierowcy i niezachowania szczególnej ostrożności doszło w sobotę (16.07.2022r.) przed godz. 16.00 na przejeździe kolejowym w miejscowości Kaliszki w gminie Biała Piska.

Kierowca pojazdu marki Seat zlekceważył znak STOP i wjechał na przejazd kolejowy pomimo włączonej sygnalizacji świetlej w kolorze czerwonym. Samochód utknął między rogatkami. O tej porze jechał tamtędy pociąg relacji Warszawa Wschodnia – Gdynia Główna. Na szczęście maszynista w porę zauważył stojący na przejeździe kolejowym samochód i zaczął hamować. Tym razem się udało i nie doszło do tragedii. Po otwarciu rogatek seat natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia.

60-letni kierowca busa chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną uderzył w przydrożne drzewo
reklama

Całą sytuację zarejestrowały kamery zamontowane w pociągu. Na tej podstawie policjanci ustalili markę i numery rejestracyjne pojazdu, którego kierowca wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Okazało się, że w zdarzeniu tym uczestniczyła 28-letnia mieszkanka gminy Biała Piska, która kierowała seatem i o mały włos nie zginęła na przejeździe kolejowym. Za popełnione wykroczenie ukarana została przez funkcjonariuszy mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Przypomnijmy, że w dniu 8 kwietnia br. na przejeździe kolejowym w Kaliszkach zginął 41-letni kierowca pojazdu marki Toyota Avensis, który także zlekceważył znak STOP i wjechał wprost pod pociąg.

reklama

Policjanci apelują do kierowców o przestrzeganie wszystkich znaków pionowych i poziomych umieszczonych w okolicach przejazdów kolejowych. Funkcjonariusze przypominają też, że od pewnego czasu na terenie powiatu piskiego zwiększony został ruch kolejowy. Pociągi osobowe i towarowe jeżdżą o różnych godzinach, a niektóre z nich osiągają znaczne prędkości.

Kierujący cysterną z mlekiem stracił panowanie nad samochodem i wywrócił się na drodze

źródło: KWP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Olsztyn. 35-letnia kobieta potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych