reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Warmińsko-mazurskie. W najbliższych dniach czeka nas zmiana pogody

WiadomościWarmińsko-mazurskie. W najbliższych dniach czeka nas zmiana pogody

W tym tygodniu na Warmii i Mazurach turyści i mieszkańcy mogą liczyć na pogodne, słoneczne dni z temperaturami w dzień od 25 do 27 st. C. W czwartek będzie nawet upalnie do 31 st., ale możliwe są też burze i opady deszczu- podał w poniedziałek synoptyk z Centralnego Biura Prognoz w Warszawie.

reklama

Jak poinformowała Anna Woźniak dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz, we wtorek przydadzą się parasole, bo na Warmii i Mazurach może przelotnie padać deszcz. Ale będzie stosunkowo ciepło, temperatury w dzień wyniosą od 25 st. do 27 st. C. Będzie wiał słaby wiatr z zachodu.

Noc wtorku na środę będzie przyjemnie chłodna ale nie za zimna, temperatura wyniesie ok. 14 st. C. Wypogodzi się, ale nad ranem mogą się tworzyć lokalnie krótkotrwałe mgły, ograniczające widzialność do 300 -500 metrów. W środę będzie bardzo pogodnie, dosyć ciepło od 25 st. do 27 st. C. Wiatr będzie słaby z kierunków północnych.

reklama

W kolejnych dniach czeka mieszkańców i turystów przyjeżdżających na Warmię i Mazury przejściowe ocieplenie z dosyć dynamiczną pogodą. W czwartek możliwy wzrost temperatury do 31 st. C. ale jednocześnie będzie się przemieszczał od zachodu front, który przyniesie przelotne opady deszczu i burze.

„Trudno powiedzieć obecnie, czy to będą gwałtowne burze. W każdym razie temperatura w trakcie opadów i za frontem nieco się obniży”- wyjaśnił Anna Woźniak.

reklama

W piątek będą to wartości od 21 st. do 26 st. W sobotę nadal od od 25 st. do 27 st. Możliwe są słabe, przelotne opady deszczu a w niedzielę i poniedziałek będzie dość pogodnie z temperaturą dosyć przyjemną od 23 st. do 25 st. C.

Pod koniec weekendu – w niedzielę i w poniedziałek noce mogą być chłodniejsze. Możliwy jest spadek temperatury do ok. 11-12 st. C ale w ciągu dnia z uwagi na duże słońce, temperatura będzie przyjemna- podała Anna Woźniak dyżurny synoptyk z Centralnego Biura Prognoz w Warszawie.

źródło: PAP

reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×