17 C
Olsztyn
czwartek, 20 czerwca, 2024
reklama

Rząd obiecał 300 milionów złotych gminom z województwa warmińsko-mazurskiego

OlsztynRząd obiecał 300 milionów złotych gminom z województwa warmińsko-mazurskiego

Powstaną nowe inwestycje – drogi, żłobki i przedszkola. Rząd obiecał przekazać na te cele miliony złotych.

reklama

Do gmin popegeerowskich trafią miliony złotych

Promesy inwestycyjne z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych otrzymały właśnie gminy Stawiguda, Olsztynek i Dobre Miasto. Uroczyste wręczenie promes z trzeciej edycji programu odbyło się w Stawigudzie z rąk wiceminister rozwoju i technologii Olgi Semeniuk, która przypomniała, że województwo warmińsko-mazurskie jest trzecim co do wielkości w odniesieniu do terenów popegeerowskich i liczy na to, że te środki pozwolą na odbudowę zaplecza, wiarygodności, szans i możliwości dla mieszkańców regionu.

– To jest tylko zalążek środków finansowych, które popłyną do województwa warmińsko-mazurskiego na kwotę ponad trzystu milionów złotych – zaznaczyła.

reklama

Fakt, że fundusze trafią do gmin popegeerowskich, podkreśliła również posłanka PiS Iwona Arent. Cieszy się, że rząd przeznaczył dla nich tyle środków, bo wszystkie zrealizowane za nie inwestycje będą służyły mieszkańcom.

– Te pieniądze będą przeznaczone na różne inicjatywy, na drogi, na przedszkola, na inwestycje, chociażby wodociągi – wymieniała posłanka.

Stawiguda, Dobre Miasto i Olsztynek otrzymały promesy

Do Stawigudy trafiło blisko 5 milionów złotych – 2 miliony złotych na budowę świetlicy wiejskiej w Miodówku i Bartążku oraz 2 miliony 800 tysięcy złotych na rozbudowę stacji uzdatniania wody. Wójt Michał Kontraktowicz nie krył zadowolenia.

reklama

– Mamy dwa fajne, ciekawe cele – powiedział. – Przede wszystkim będzie inwestycja w stacji uzdatniania wody. Drugi cel to już taki społeczny: będziemy inwestować w wartość społeczną, czyli będzie budowa świetlic. Dwa procent własnych środków. To jest naprawdę bardzo duży zastrzyk pieniędzy, jeśli mówimy o 98 procentach dofinansowania, więc to daje oddech gminom.

Podobną kwotę, prawie 5 milionów złotych, otrzyma także Dobre Miasto, które zamierza wybudować żłobek i przedszkole.

Pełniący obowiązki burmistrza Olsztynka Tomasz Maria Starowieyski odebrał promesę na modernizację drogi w Ameryce (2 miliony 940 tysięcy złotych) oraz na budowę kanalizacji sanitarnej w Wilkowie (1 milion 960 tysięcy złotych).

– Dostaliśmy [środki – red.] na dwa kolejne projekty, czyli na drogę w Ameryce, to jest droga dojazdowa do sanatorium szpitala, i drugie w takiej małej miejscowości Wilkowo blisko Olsztynka, gdzie będzie robiona kanalizacja – powiedział.

źródło: Radio Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rammstein
17 lipca 2022 14:04

Seminiuk! Gumofilce , widły i do gnoju ! “elito pisowska” do gnoju, odpracować za zniszczenie kraju i narodu . Zaraz potem KRATY , dożywotnio. Wyborem : szpital psychiatryczny zamknięty lub więzienie na oddziałach dla zbrodniarzy przeciw ludzkości.
Przykładem ok.160 tysięcy istnień ludzkich w czasie pandemii .
Żadnej litości .

Olsztyński
17 lipca 2022 22:38

Pani Poseł dziękujemy!!! ❤️

Polecane