fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

Szpital psychiatryczny w Węgorzewie otrzyma nowy budynek

WęgorzewoSzpital psychiatryczny w Węgorzewie otrzyma nowy budynek

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

W woj. warmińsko-mazurskim prowadzone są inwestycje mające polepszyć dostępność i warunki leczenia psychiatrycznego. Jesienią szpital psychiatryczny w Węgorzewie otrzyma wyremontowany budynek dawnej szkoły. Samorząd regionu zamierza też zbudować w Ameryce pod Olsztynkiem Północne Centrum Psychiatrii Dziecięcej.

Do połowy października w Węgorzewie powinien zakończyć się remont budynku po byłej szkole podstawowej przy ul. J. Bema. Koszt przystosowania byłej szkoły do potrzeb szpitalnych (ma tam być 80 łóżek) wynosi blisko 7,5 mln zł. Wyposażenie pochłonie kolejne 600 tys. zł.

Obecnie chorzy leczeni przez szpital psychiatryczny w Węgorzewie przebywają w budynku pałacu w Rudziszkach. Pałac, według szacunków, został zbudowany w 1627 r., a jego remont przed kilkoma laty oszacowano na ponad 17,6 mln zł. W związku z tym władze regionu zdecydowały o kupieniu byłej szkoły w Węgorzewie i jej przystosowaniu do potrzeb szpitala.

Nowy ordynator Oddziału Otolaryngologii w Klinice Chirurgii Głowy i Szyi Dzieci i Młodzieży

„Przeniesienie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Psychiatrycznego dla Dorosłych z Rudziszek do Węgorzewa znacznie usprawni możliwości organizacyjne i kadrowe przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezpieczeństwa pacjentów i personelu oraz podniesieniu jakości świadczonych usług medycznych” – zapewnił urząd marszałkowski w Olsztynie. Dodano, że po opuszczeniu pałacu w Rudziszkach przez pacjentów dyrekcja szpitala w Węgorzewie zrzeknie się budynku na rzecz województwa.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego poinformował, że planuje budowę Północnego Centrum Psychiatrii Dziecięcej (PCPD).

„Budowa jest planowana na działce należącej do Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci w Ameryce” – zapowiedziano i dodano, że w PCPD zaplanowano ok. 40 łóżek przeznaczonych dla dzieci od 4. do 15. roku życia (w tym sale dla dzieci z opiekunami), ok. 40 łóżek przeznaczonych dla osób od 16. do 24. roku życia i hostel dla młodzieży, której sytuacja zdrowotna, społeczna i edukacyjna wymaga psychoterapii i wsparcia psychospołecznego (ok. 20 miejsc). Data rozpoczęcia tej inwestycji nie jest jeszcze znana.

Zasłużeni dla Zdrowia Narodu

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze